Uliczne oświetlenie Uliczne oświetlenie

Uliczne oświetlenie (© Fot. straż miejska Wejherowo)

Straż miejska sprawdzi uliczne oświetlenie w Wejherowie. Straż Miejska w Wejherowie przystąpiła do jesiennego sprawdzania działania oświetlenia ulicznego. Kontrole przeprowadzane są w porze wieczorowo-nocnej. Strażnicy pod tym kątem skontrolują wszystkie ulice w mieście.

Straż miejska sprawdzi uliczne oświetlenie w Wejherowie. Funkcjonariusze zwrócą też uwagę na nieprawidłowości w oświetleniu przy przejściach dla pieszych i na skrzyżowaniach. Stwierdzone awarie na bieżąco przekazywane będą firmom zajmującym się konserwacją oświetlenia ulicznego w mieście Wejherowie.

Należy jedynie dodać, że miasto Wejherowo odpowiada za oświetlenie na 217 ulicach. Lampy uliczne zamontowane są na 2575 słupach. Wszystkie te miejsca zostaną skontrolowane. Funkcjonariusze zwrócą również uwagą na oświetlenie miejsc użyteczności publicznej, niebędących w zarządzie miasta, m.in. tereny PKP.

- Oświetlenie uliczne przyczynia się do poprawy stanu bezpieczeństwa, szczególnie w porze wieczorowo-nocnej. Stąd powinno działać sprawnie i oświetlać miejsca mające wpływ na to bezpieczeństwo - mówi Zenon Hinca, komendant Straży Miejsiiej w Wejherowie. - Przyjmować będziemy również wszelkie wnioski i uwagi w tym zakresie od mieszkańców Wejherowa. Na pewno zostaną one przekazanie do rozpatrzenia odpowiednim instytucjom.

Jeśli zauważysz takie nieprawidłowości-proszę zgłosić je dyżurnemu Straży Miejskiej. tel. (58) 677-70-40 lub 986.


Dom

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

pieszy kierowca (gość)

przejście dla pieszych na Św. Jana koło tunelu - zero oświetlenia, jak pieszy idzie ubrany na ciemno i pada deszcz to nic nie widać, tam już było kilka potrąceń, wychodzą niektórzy szybko zza tych drzew i nie patrzą na boki, trzeba jechać powoli i bardzo uważać, powinno tam być takie oświetlenie jak na Sobieskiego przy filharmonii