(© Tomasz Smuga)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Przez chodzenie w nordic walking poprawia się nasze zdrowie. W ten sposób studenci wejherowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Stowarzyszeniu Akademia Złotego Wieku starają się przekonać mieszkańców do takiej formy aktywności.

- W Wejherowie trasy nordicowskie są od prawie 3 lat. My prowadzimy dla naszych studentów zajęcia z nordicu. Postanowiliśmy, żeby raz w miesiącu, we wtorki, zaprosić wszystkich mieszkańców, bez względu na wiek i stopień sprawności, żeby chodzili razem z nami - mówi Roman Białas, prezes stowarzyszenia.

Do chodzenia w nordic walking w miniony wtorek przekonywali w Wejherowie prezes Polskiej Federacji Nordic Walking oraz rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Podkreślali, że ta forma aktywności pozytywie oddziaływuje na nasze zdrowie. A to wszystko poparte jest odpowiednimi badaniami.

- To, czego my domyślaliśmy się w sensie, że nagle wziąłem kijki, pochodziłem i czuję się lepiej, teraz na AWF-ie badamy - wyjaśnia Olgierd Bojke, prezes Polskiej Federacji Nordic Walking. - Okazuje się, że jest to obiektywna, naukowo sprawdzona wiedza, która mówi: 6 tygodni z kijkami, to tak jakbyś wziął leki na nadciśnienie, czy leki kardiologiczne. Można je zastąpić kijkami, ale oczywiście pod okiem specjalistów, którzy nauczą nas poprawnie z nimi chodzić - przekonuje.

Wspólne chodzenie w wejherowskim nordicu rozpocznie się w najbliższy wtorek 26 lutego. Następne terminy to 26 marca, 23 kwietnia, 28 maja oraz 18 czerwca. Zajęcia rozpoczynać się będą o godz. 17 na parkingu przy Pałacu Przebendowskich. Będą one odbywać się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!