Studenci UTW w Wejherowie dary dla schroniska w Dąbrówce Studenci UTW w Wejherowie dary dla schroniska w Dąbrówce

(© Tomasz Smuga)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Studenci UTW w Wejherowie zebrali dary dla psów ze schroniska w Dąbrówce. Do placówki trafiły koce, karma i legowiska dla czworonogów.

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Wejherowie działającym przy stowarzyszeniu "Akademia Złotego Wieku" zorganizowali akcję zbierania darów dla psów ze schroniska w Dąbrówce. Do placówki trafiły koce, karma i legowiska dla czworonogów.

- Chcemy, żeby tego typu akcja nie była jednorazowa. Dodatkowo nasi studenci zobowiązali się zbierać co miesiąc pieniądze. Chodzi nam o to, żeby empatię wobec zwierząt pobudzić w jeszcze większym stopniu. Zarówno psy, jak i my należymy do królestwa zwierząt. W związku z tym to są nasi mniejsi bracia, o których powinniśmy dbać. Warto o tym pamiętać, bo jeśli psy w Wigilię zaczną mówić ludzkim głosem, to nie wiem czy będziemy im w stanie spojrzeć w oczy - mówi Roman Białas, prezes stowarzyszenia "Akademia Złotego Wieku".

W schronisku dla bezdomnych zwierząt w Dąbrówce cały czas każdy może przynosić dary.

- Pierwszą rzeczą jakiej najbardziej potrzebujemy to adopcja. W tym roku mamy fajna liczbę adopcji, bo wynosi to 90 proc. Ale niestety są psy, które znajdują się w naszym schronisku od lat. To przede wszystkim starsze czworonogi. Dlatego zorganizowaliśmy akcję "emerycie ocal psu życie". My jesteśmy w stanie pomóc tej adopcji w ramach tej akcji. W momencie kiedy ktoś będzie wyjeżdżał na święta, czy do sanatorium będziemy w stanie przetrzymać tego psa i zasponsorować opiekę weterynaryjną czy specjalistyczną - mówi Aleksandra Krauze, inspektor Animals.

Drugą najbardziej potrzebną rzeczą dla schroniska jest karma.

- Karma specjalistyczna, wysokokaloryczna. Poza tym potrzebne są smycze, szelki i osoby chętne do wyprowadzenia psów - dodaje Krauze.


Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!