Wejherowscy policjanci kolejny raz spotkali się ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Podczas prelekcji seniorzy usłyszeli między innymi jak ustrzec się przed oszustami oraz jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania.

W sali Zakładu Usług Komunalnych w Wejherowie odbyło się spotkanie z seniorami. Zaproszeni do prowadzenia zajęć policjanci ostrzegali przed oszustami odwiedzającymi mieszania starszych osób. Funkcjonariusze przybliżyli także metody działania oszustów.

Kolejnym ważnych zagadnieniem było bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania. Policjanci omawiali sposoby uniknięcia sytuacji kradzieży z włamaniem do mieszkania oraz w jaki sposób należy zachować się w przypadku, kiedy zauważymy, że ktoś robi coś niepokojącego.

Słuchacze obejrzeli przygotowane przez mundurowych filmy dotyczące oszustw „na wnuczka” oraz film z serii programów profilaktycznych „Uważaj na….włamywaczy”.

Na zakończenie spotkania seniorzy – mieszkańcy Wejherowa mogli porozmawiać z dzielnicowymi z swojego miejsca zamieszkania

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!