Sukces strażnika miejskiego z Wejherowa w maratonie lubelskim

Joanna Kielas
Strażnik miejski z Wejherowa w maratonie
Strażnik miejski z Wejherowa w maratonie Fot. materiały straży miejskiej
Starszy inspektor Maciej Cichoń ze straży miejskiej w Wejherowie od lat biega w maratonach. Ostatnio z sukcesem pobiegł w maratonie lubelskim. Był 47, na ponad 500 startujących.

Wielki sukces w 6 Maratonie Lubelskim odniósł wejherowski strażnik, st. insp. Maciej Cichoń. W maratonie tym wystartowało 585 zawodników, a bieg ukończyło 517 osób, pokonując dystans 42 kilometrów. Wprawdzie wejherowski funkcjonariusz nie stanął na podium, ale w kategorii służb mundurowych, gdzie kwalifikowano 49 funkcjonariuszy, zajął 6 miejsce, a w ogólnej kwalifikacji 6 Lubelskiego Maratonu w Lublinie - Maciej Cichoń zajął 47 miejsce z wynikiem 03:19:06.

- Był to bardzo ciężki bieg, biegaliśmy wręcz w skwarze - mówił strażnik miejski. - Odczuwalna temperatura wahała się w granicach 30°C. Już sam wysiłek podnosi temperaturę ciała, a jeśli do tego dojdzie skwar w powietrzu, robi się naprawdę ciężko i niebezpiecznie.