Wejherowskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Autyzmem zorganizowało obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, które odbyły się 12 kwietnia na placu Jakuba Wejhera.

12 kwietnia na placu Jakuba Wejhera obchodzono Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jednakże tak hucznie był obchodzony po raz pierwszy w Wejherowie.

- Jako stowarzyszenie obchodzimy Światowy Dzień Autyzmu od 5 lat, ale po raz pierwszy udało nam się to zorganizować na tak wielką skalę - mówi Arkadiusz Raguza, prezes Wejherowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Autyzmem. - Pierwsze przygotowania do imprezy rozpoczęły się tak naprawdę już we wrześniu, wtedy zrodził się pomysł by przygotować coś większego. Na ostro z przygotowaniami ruszyliśmy natomiast w październiku. Pierwotnie impreza miała być krótsza, ale zespół White Room mógł wystąpić dopiero o godzinie 17. Dzięki temu obchody trwały prawie do wieczora.

Współorganizatorami obchodów byli: Powiatowy Zespół Kształcenia Specjalnego i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr. 3 w Wejherowie. Patronat nad obchodami objęli: Prezydent Miasta Wejherowa i Starostwo Powiatu Wejherowskiego.

Wideo:
Happening JA i auTYzm w Pruszczu Gdańskim

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!