Szlak kaszubskich nut w Wejherowie - będą wycieczki

Szlak kaszubskich nut w Wejherowie to kolejna atrakcja turystyczna Wejherowa, odwiedzanego przez wielu turystów. Prezydent Miasta Krzysztof Hildebrandt zaprasza mieszkańców i turystów do zwiedzania najciekawszych punktów Wejherowa z popularnymi nutami kaszubskim.
Szlak kaszubskich nut w Wejherowie
 Fot. J. Kielas

Szlak kaszubskich nut w Wejherowie - na inauguracyjną wędrówkę Szlakiem Nut Kaszubskich można wybrać się w jednym z dwóch terminów. W najbliższą sobotę, 22 sierpnia przewodnik PTTK będzie czekał o godz. 10 na chętnych spacerowiczów przed pomnikiem Jakuba Wejhera. Kolejny spacer z udziałem Prezydenta Wejherowa Krzysztofa Hildebrandta odbędzie się we wtorek, 25 sierpnia o godz. 10. Zakończy się w wejherowskim parku w pobliżu wejherowskiego muzeum, uroczystym odsłonięciem ostatniego elementu Szlaku Nut Kaszubskich.
- Szlak Kaszubskich Nut to pomysł na trasę po Wejherowie ukazującą zabytki, piękne miejsca i nowoczesne obiekty, którymi możemy się pochwalić - mówi prezydent Wejherowa, Krzysztof Hildebrandt. - Elementy tego szlaku stanęły w miejscach najbardziej atrakcyjnych dla turystów i mieszkańców. Połączenie zwiedzania najciekawszych punktów miasta z popularnymi nutami stanie się nową atrakcją turystyczną o charakterze edukacyjnym, akcentującym elementy historii Wejherowa i kultury kaszubskiej. Zapraszam mieszkańców i turystów do spacerów Szlakiem Kaszubskich Nut, aby ciekawie spędzić czas i lepiej poznać swoje miasto.

Podążając za rozmieszczonymi w mieście 14. elementami tradycyjnej pieśni kaszubskiej o charakterze wyliczanki, będziemy mogli zobaczyć m.in. Kościół Św. Anny, Stary Rynek, Park, Filharmonię Kaszubską czy Kalwarię Wejherowską.

Spacer drogą wyznaczoną przez fragmenty wyliczanki jest również dobrą rozrywką i pomysłem na spędzenie czasu wolnego dla mieszkańców.

Aby przejść szlak turystyczny z 14. elementami popularnej wyliczanki, najlepiej skorzystać z mapy i innych wydawnictw, przygotowanych przez Urząd Miasta. Mapka, wydana w niewielkim formacie jest wygodna, ale przede wszystkim stanowi cenną wskazówkę.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane