Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trzy wypadki w powiecie wejherowskim. 5 osób z obrażeniami ciała

KPP Wejherowo, TS
W miniony weekend w powiecie wejherowskim doszło do trzech wypadków drogowych. W wyniku zdarzeń drogowych aż 5 osób z obrażeniami ciała zostało przetransportowanych do szpitala. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Na trasie Rosochy – Pobłocie (gmina Linia) w piątek przed godziną 21 doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 23-latka kierująca oplem corsa zderzyła się czołowo z 25-letnim kierowcą Forda Transit. Kierująca oplem z obrażeniami ciała została przetransportowana do wejherowskiego szpitala. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość obu kierowców i okazało się, że oboje byli trzeźwi. Kolejny wypadek miał miejsce w Strzebielinie (gmina Łęczyce) w sobotę przed godziną 23 na „krajowej szóstce”. Z szkicowych policyjnych informacji wynika, że kierowca 22-letni kierowca Forda zderzył się z 20-letnim kierowcą Passata. W wyniku zderzenia kierowca Forda wraz z pasażerem z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do wejherowskiego szpitala.

W minioną niedzielę doszło do wypadku drogowego na trasie Sopieszyno – Wejherowo (gmina Wejherowo) na drodze wojewódzkiej W-224. Z policyjnych wstępnych ustaleń wynika, że 31-letni kierujący samochodem Citroen c3, jadąc w kierunku Wejherowa najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na jezdni, gdyż droga była oblodzona, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni i uderzył w drzewo. W wyniku uderzenia 32-letnia pasażerka z obrażeniami ciała została przetransportowana do wejherowskiego szpitala. Kierowca został przebadany przez funkcjonariuszy alkotestem, które wykazało, że był trzeźwy. Okoliczności wypadków wyjaśni policyjne śledztwo.

Policjanci apelują i przypominają:

Z policyjnych obserwacji wynika, że wciąż duża ilość osób jadących samochodem nie zapina pasów bezpieczeństwa. Powody bywają różne. Jednak należy pamiętać, że każdy z nas ma taki obowiązek. Ponadto watro nadmienić, że pasy ratują życie.

Pasy bezpieczeństwa mają znaczący wpływ na łagodzenie skutków zdarzeń drogowych. Mogą przyczynić się do uratowania zdrowia i życia wielu osób. Ponadto pamiętajmy o przewożeniu dzieci w fotelikach ochronnych do lat 12 lub 150 cm wzrostu oraz o obowiązkowym zapinaniu pasów bezpieczeństwa.

Pamiętaj:
Podczas wypadku drogowego pasy bezpieczeństwa -są jedynym urządzeniem ratującym życie nie tylko kierowcy ale i pasażerom, w tym kobiecie w ciąży i jej nienarodzonemu dziecku.
Pasażerowie siedzący z tyłu samochodu, bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, są tak samo narażeni na poważne obrażenia ciała, jak osoby siedzące na przednich siedzeniach.
Poduszka powietrzna redukuje ryzyko śmierci nawet w 50 %, ale tylko w przypadku, gdy mamy zapięte pasy bezpieczeństwa.
W przypadku wypadku drogowego, w którym ciało zostaje wyrzucone przez przednią szybę, ryzyko śmierci zwiększa się 6- krotnie, natomiast ryzyko odniesienia poważnych obrażeń ciała aż 25-krotnie.

Prawidłowe zapięcie pasów:
pas powinien przylegać płasko do ciała,
pas powinien być napięty,
górna część pasa powinna być umieszczona blisko szyi a nie na żebrach,
dolny pas powinien opinać biodra, a nie brzuch.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej. Budowa w Żukowie (kwiecień 2024)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wejherowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto