Turniej piłkarski Wejher Cup w ZS 1 w Wejherowie. Grało 130 zawodników

Joanna Kielas
Turniej Wejher Cup rocznica 2003
Turniej Wejher Cup rocznica 2003 Fot. UM Wejherowo
Turniej piłkarski Wejher Cup w ZS 1 w Wejherowie. Za nami turniej piłki nożnej Wejher Cup dla rocznika 2003 o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa. W turnieju wzięło udział łącznie 15 drużyn (132 zawodników), rozegrano 66 meczów, strzelono 179 goli. Ligę Mistrzów turnieju wygrała drużyna Gryf Wejherowo II przed Gryfem Wejherowo I i Olimpią Elbląg II.

Turniej piłkarski Wejher Cup w ZS 1 w Wejherowie.Najlepszą drużyną Ligi Europy okazała się Gedania Gdańsk, a najlepszą drużyną Ekstraklasy UKS Orzeł Granowo. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Szymona Nurczyńskiego (WKS Gryf Wejherowo), królem strzelców został Aleks Łęcki z Olimpii Elbląg, a najlepszym bramkarzem turnieju został Filip Łobaczewski z Osiczanki Osice.

Turniej został podzielony na dwa etapy. W pierwszym etapie rozgrywano mecze eliminacyjne w grupach celem wyłonienia zespołów do poszczególnych grup finałowych. W drugim, w zależności od zajętych miejsc rywalizowano w lidze „Ekstraklasy”(miejsca 13-15), „Lidze Europy”(miejsca 7-12) oraz w „Lidze Mistrzów” (miejsca 1-6). Każdy, kto przybył zobaczyć zmagania młodych piłkarzy, miał okazję ujrzeć wiele ciekawych pojedynków, a wyrównany poziom zespołów sprawił, że do ostatniego meczu trwała zażarta walka o zwycięstwo.

W rywalizacji w tzw. Lidze Mistrzów, w której obok dwóch zespołów Gryfa Wejherowo i UKS Jedynki Reda, a także Olimpii Elbląg i Osiczanki Osice ostatecznie najlepszym zespołem okazała się drużyna Gryfa Wejherowo II, która ostatnim meczu finałowym pokonała zespół Olimpii Elbląg 2-1 przez co „pomogła” również drugiemu zespołowi Gryfa, który zajął drugie miejsce w turnieju. Pozostałe miejsca przypadły Olimpii Elbląg, UKS Jedynce Reda (miejsca 4-5) i Osiczance Osice (miejsce 6).

Końcowa klasyfikacja turnieju:

Gryf II Wejherowo (skład: Artur Maciejewski, Bartosz Ustrowski, Michał Wiśniewski, Łukasz Stolz, Szymon Nurczyński, Adam Szymikowski, Hubert Kozłowski, Dawid Kwidziński, Kacper Stolc)

Gryf I Wejherowo (skład: Sebastian Flis, Oliwer Kątny, Mikołaj Formella, Nikodem Sroka, Marcin Jeżowski, Patryk Baranowski, Jakub Kwidziński, Jakub Godlewski, Jakub Kreft)