Turniej w baśkę w Lini

Joanna Kielas
Turniej w baśkę w Lini Fot. UG LInia
W Gminnym Domu Kultury w Linii odbył się Noworoczny Turniej Grand Prix Gminy Linia w Kaszubską „Baśkę”. Do stolików zasiadło 40 graczy. Rywalizowano w systemie 80 rozdań. Turniej w baśkę w Lini sędziował Tadeusz Meyer z Lewinka.

Turniej w baśke w Lini: w końcowej klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna z Mirachowa w składzie: Marian Piekarski, Roman Bulczak, Leszek Maliszewski i Rajmund Bigus gromadząc 273 pkt.

II miejsce zdobyła drużyna Linia I w składzie: Stanisław i Zbigniew Ruszkowscy oraz Piotr i Łukasz Walkusz – 192 pkt. a III miejsce drużyna z Donimierza w składzie Andrzej Skórowski, Edmund Marszała, Paweł Wierdak i Alojzy Potrykus – 142 pkt.

W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Tadeusz Meyer z Lewinka – 172 pkt. II miejsce zajął Stanisław Stolc z Pobłocia – 144 pkt. a III miejsce Marian Piekarski z Mirachowa – 118 pkt.

Nagrody dla zwycięzców

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej otrzymali okazałe puchary i komplety medali oraz pamiątkowe dyplomy. Dekoracji zwycięzców dokonali Z-ca wójta gm. Linia Bogusława Engelbrecht oraz dyrektor GDK w Linii Jan Trofimowicz.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani