Tytani Wejherowo wygrali z Jeziorakiem Iława [ZDJĘCIA]

ab
W meczu 12. kolejki II ligi żółto-czerwoni po raz kolejny nie zawiedli swoich kibiców i pokonali przed własną publicznością Jezioraka Iława 32:26 (15:11).

Mimo, że Jeziorak przed tym spotkaniem zajmował dopiero ósme miejsce w tabeli, to od początku spotkania postawili wiceliderowi z Wejherowa trudne warunki. Po dwóch minutach gry to właśnie goście prowadzili 2:1. Kolejne sześć bramek zdobyli jednak Tytani, wychodząc na prowadzenie 7:2.

Gdy wydawało się, że mecz będzie tylko "spacerkiem" dla gospodarzy, Jeziorak zaczął grać coraz pewniej i skuteczniej. W 16 minucie przewaga żółto-czerwonych stopniała już nawet do jednego punktu. Gospodarzom udało się odskoczyć rywalom dopiero w końcówce pierwszej połowy i do szatni schodzili z czterobramkową zaliczką.

W drugiej odsłonie goście próbowali odrobić straty, ale obrona Tytanów tego wieczoru nie dała się już więcej zaskoczyć. Mecz ostatecznie zakończył się zwycięstwem żółto-czerwonych 32:26. W tabeli Tytani z 33 punktami umocnili się na drugim miejscu.

Tytani Wejherowo - Jeziorak Iława 32:26 (15:11)
Tytani: Bartoś, Cholcha, Grabowski, Jankowski, Jurkiewicz, Koss, Miszczak, Nowosad, Papke, Pitucha, Sałata, Warmbier, Wicki, Wicon, Zwolakiewicz

Udana sobota reprezentantów Polski. Lewandowski i Milik strzelili po dwa gole, Zieliński i Grosicki z jedną bramką