Dwaj studenci - Karol Dzieciątko "Dzieciak" i Maciej Bonawentura Zachoszcz w ramach akcji "biegiem przez świat" zbierają pieniądze dla dwóch chorych na dystrofię mięśniową sióstr - Katarzyny Ordak i Aleksandry Marciniak. W sobotę dobiegną do Wejherowa. Jak zapewniają jedyną możliwością dla dziewcząt jest przeczep komórek macierzystych w Chinach. Koszt operacji dla dwóch osób, to 160 tys. zł.

- Bieganie to moja pasja. Nasza akcja "Biegiem przez świat" ma na celu rozpropagowanie biegania w całej Polsce oraz charytatywną pomoc Kasi i Oli w walce z chorobą.To jest trzecia edycja biegu, którą organizujemy, żeby komuś pomóc. To dla mnie niesamowite przeżycie - opowiada naszej redakcji Karol Dzieciątko. - Przy okazji zachęcamy do włączenia się do naszego biegu. Im nas więcej, tym jest bardziej raźniej - dodaje.

75 zł na kilometr


Jako młodzi biegacze, którzy mają na swym koncie starty w maratonach, postanowili przebiegnąć dla nich razem 2200 km, co daje 75 zł na kilometr. Wystartowali 31 lipca z Wrocławia i w zależności od dyspozycji, każdego dnia zamierzają przebiec ok. 50-80 km. Jak wynika ze strony internetowej: www.biegiemprzezswiat.pl, w dniu 3 sierpnia dotarli do Gorzowa, a 5 sierpnia dobiegli do Kilinisk Wielkich za Szczecinem. 6 sierpnia zamierzają dotrzeć do Płot. W sumie przebiegli 364 km. Do Wejherowa planują przybiec ze Słupska 10 sierpnia w sobotę wieczorem, a do kolejnego etapu, którym będzie Gdynia, wystartują z Wejherowa 11 sierpnia w niedzielę o 9.30.
Rozgrzewkę rozpoczną ok. 9 na placu Jakuba Wejhera, a mieszkańcom będą udzielać informacji na temat tej akcji. Planowe zakończenie biegu jest na 31 sierpnia. Meta jest we Wrocławiu.

Jak ich wesprzeć?


Każdy, kto chciałby przekazać swój jeden kilometr - czyli 75 zł, na rzecz chorych dziewczyn, proszony jest o dokonanie wpłaty na konto: 89114011370000244060001001 z dopiskiem "Dla Katarzyny Ordak i Aleksandry Marciniak". Dotychczas na to konto wpłynęło 28 972 zł, czyli 18 proc.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!