UKS "Ósemka" Wejherowo utrzymała pozycję wicelidera tabeli ekstraligi [ZDJĘCIA]

UKS „Ósemka” Wejherowo, dzięki czterem punktom zdobytym w wyjazdowych spotkaniach z UKS Fenomen Babimost utrzymała pozycję wicelidera tabeli ekstraligi.

- Drugi z beniaminków ekstraligi [poza „Ósemką” dop. red.] nie należy do ulubionych rywali naszej drużyny. Zespół młody, dobrze wyszkolony technicznie i przygotowany fizycznie już w I lidze w sezonie 2014/ 15 toczył wyrównane pojedynki z naszym zespołem - przypomina Grzegorz Janiszewski, trener wejherowskiej „Ósemki”.

W pierwszym spotkaniu o jego wyniku zadecydowała dogrywka, bo w regulaminowym czasie gry było 6:6. Niestety, w dodatkowym czasie gry lepsi okazali się gospodarze. Ale i tak ten rezultat zapewnił wejherowianom jeden punkt.

Natomiast w drugim meczu, który odbył się w ramach 8. kolejki, „Ósemka” kontrolowała wynik spotkania przed dwie tercje (5:1). Dopiero w trzeciej do głosu doszli gospodarze, którym udało się zdobyć dwie bramki, ale to i tak było za mało, żeby zakończyć mecz z jakimkolwiek dorobkiem punktowym.

Wejherowian w akcji zobaczymy ponownie dopiero 23 i 24 stycznia 2016 roku. U siebie zmierzą się z aktualnym liderem tabeli KS Górale Nowy Targ

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani