Unijna kasa na kształcenie pielęgniarek z powiatu wejherowskiego

Gród Wejhera od dawna cieszy się dobrze wykwalifikowaną kadrą pielęgniarek. Kaszubsko-Pomorska Szkoła Wyższa zamierza nadal kontynuować tę tradycję. W realizacji tego celu pomocna okazała się Unia Europejska.

Gród Wejhera od dawna cieszy się dobrze wykwalifikowaną kadrą pielęgniarek. Kaszubsko-Pomorska Szkoła Wyższa zamierza nadal kontynuować tę tradycję.

W realizacji tego celu pomocna okazała się Unia Europejska. Wejherowska uczelnia otrzymała bowiem dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego na edukację 70 pielęgniarek.

Studia pomostowe będą działać w związku z projektem "Kształcenie zawodowe pielęgniarek i położnych w ramach studiów pomostowych.

- Oferta jest głównie kierowana do pielęgniarek obecnie pracujących w zawodzie, ponieważ ten zawód nie cieszy się sporym zainteresowaniem świeżo upieczonych maturzystów - mówi prof. Marcin Pliński, rektor uczelni - Dzięki funduszom z EFS studiowanie na tym kierunku będzie darmowe. Oprócz studiów pomostowych w nadchodzący roku akademickim będzie można kształcić się na innych kierunkach. Oferta edukacyjna przygotowana przez KPSW obejmuje 4 kierunki: zarządzanie, ochrona środowiska, socjologia i wyżej wymienione pielęgniarstwo. Istotnym elementem jest fakt, iż kierunek socjologia został wzbogacony o dodatkową specjalność, jaką jest praca socjalna. Studentom tej specjalizacji stwarza się możliwość podjęcia pracy w zawodzie pracownika socjalnego. Rozumiemy przez to m.in administrację rządową i samorządową, jak i pomoc społeczną. Uczelnia spogląda także w przyszłość. Przygotowuje się do utworzenia w przyszłym roku kierunku ekonomia. - Musimy przyglądać się ruchowi rynkowemu. Obecnie większe zainteresowanie jest ekonomią niż zarządzaniem - komentuje prof. Marcin Pliński - Poza tym ekonomia to nauka tradycyjna i daje szersze możliwości zatrudnienia.

Dokumentem potwierdzającym profesjonalizm uczelni jest otrzymany (drugi z kolei) certyfikat "Wiarygodna Szkoła". - Jest to ranking prowadzony w zakresie szkół wyższych - wyjaśnia rektor uczelni - Spełniamy kryteria odnośnie kadry dydaktycznej i możliwości ukończenie szkoły wyższej. Nadchodzący rok akademicki będzie już 7 rokiem działalności studiów. Do tej pory mury uczelni opuściło około 200 dyplomantów. Zainteresowani studiami w KPSW mogą składać dokumenty do końca września.

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane