W wejherowskim ratuszu podpisano umowę na przebudowę skrzyżowania ulic Nadrzecznej i Chopina. Koszt inwestycji wyniesie blisko 7 mln zł.

Za miesiąc rusza kolejny remont w Wejherowie. 16 maja w wejherowskim ratuszu podpisano umowę na przebudowę skrzyżowania ulic Nadrzecznej i Chopina. Stosowne dokumenty podpisali: zastępca prezydenta Wejherowa Beata Rutkiewicz oraz przedstawiciele firmy Budowlano – Drogowej MTM z Gdyni.

- Tym razem to coś więcej niż remont, bowiem ruszy przebudowa skrzyżowania - mówi Beata Rutkiewicz zastępca Prezydenta Wejherowa. - Jest to jedno z ważniejszych skrzyżowań w mieście, ponieważ prowadzi do szpitala, a zarazem jedno z najbardziej kolizyjnych. Remont natomiast dotyczy ulicy Nadrzecznej. Zdajemy sobie sprawę z tego, że ta ulica jest w tej chwili w dość niekomfortowym stanie. Z kolei na ul. Chopina powstanie rondo, które ma usprawnić i upłynnić ruch w stronę szpitala, jak również przejazd ze wschodu na zachód. Całkowity koszt inwestycji to 6,7 mln złotych.

Nowe rondo powstanie jeszcze w tym roku. Prace związane z jego budową mają ruszyć jeszcze przed wakacjami.

- Najpierw zostanie wykonana kanalizacja deszczowa, a następnie układ drogowy z nowymi nawierzchniami. Przewidywany termin zakończenia prac to koniec listopada 2018 roku. Kluczową sprawą na dzień dzisiejszy jest projekt organizacji ruchu, ponieważ musimy utrzymać dojazd do szpitala. Zakładamy, że ten etap potrwa około miesiąca, a fizyczne wejście nastąpi 30 dni od daty podpisania umowy - zapewnia Marek Ignatowski prezes zarządu firmy budowlano-drogowej MTM z Gdyni

Budowa ronda wraz z remontem ul. Nadrzecznej będzie kolejną inwestycją, która powstanie w ramach budowy Zachodniego Połączenia Drogowego Wejherowa

- Jest to kolejny element zachodniego połączenia miasta Wejherowa. W pierwszym i drugim etapie powstał węzeł Zryw, przygotowaliśmy projekt na ul. Staromłyńską, zrobiliśmy ul. Nadrzeczną i nowy odcinek ul. Lelewela, dwa ronda w obrębie ul. Ofiar Piaśnicy i dzisiaj kolejne rondo. Myślę, że to rondo będzie strategiczną inwestycją dla całego połączenia - podkreśla zastępca prezydenta Wejherowa.

Na tym jednak nie kończą się zadania inwestycyjne związane z budową Zachodniego Połączenia Drogowego Wejherowa. W przyszłym roku ma ruszyć budowa połączenia ul. Sucharskiego z ul. Strzelecką.

- Przed nami najważniejsza część, a zarazem najkosztowniejsza, czyli połączenie ul. Sucharskiego z ul. Strzelecką. Będzie to nowe połączenie drogowe, na które przygotowana jest dokumentacja projektowa. W związku z tym, że inwestycja wyniesie co najmniej 15-20 mln zł, to prace zamierzamy rozpocząć w przyszłym roku - podsumowała Beata Rutkiewicz.

Wideo:
Uroczyste otwarcie rozbudowanego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wejherowie

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!