"Wsparcie przedsiębiorczości na Kaszubach" "Wsparcie przedsiębiorczości na Kaszubach"

(© archiwum)

Osoby bezrobotne marzące o własnej firmie mogą liczyć na wsparcie finansowe i merytoryczne na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Powiat wejherowski realizuje projekt "Wsparcie przedsiębiorczości na Kaszubach".

Projekt "Wsparcie przedsiębiorczości na Kaszubach" realizowany jest w partnerstwie przez Powiat Wejherowski we współpracy z Powiatem Puckim i Powiatem Kartuskim oraz Spółdzielnią Socjalną „Pasja”. Efektem projektu ma być utworzenie łącznie 270 nowych mikroprzedsiębiorstw na terenie trzech powiatów uczestniczących w inicjatywnie, z czego połowa (135) ma powstać terenie powiatu wejherowskiego.

W kolejnej turze projektu z terenu powiatu wejherowskiego zakwalifikowanych zostało 38 osób, które w dniu 24 stycznia w siedzibie Starostwa Powiatowego odbierają certyfikaty potwierdzające ich udział w przedsięwzięciu. Złożone przez nich biznesplany zostały pozytywnie zweryfikowane, co pozwala przyznać im wsparcie oferowane w ramach programu „Wsparcie przedsiębiorczości na Kaszubach”.

Zakwalifikowane osoby pochodzą z różnych rejonów powiatu wejherowskiego. Założone przez nich mikrofilmy w pierwszym okresie działalności otrzymają konkretne wsparcie finansowe i szkoleniowe aby w sposób trwały i efektywny mogły działać na konkurencyjnym rynku. Otrzymane wsparcie stanowią:

- bezpłatne szkolenia - "ABC przedsiębiorczości" oraz dodatkowe szkolenia wynikających z diagnozy potrzeb prowadzonych przez doradcę zawodowego, w formie Indywidualnego Planu Działania przygotowanego dla każdego uczestnika,
- do 19.350 zł jednorazowej dotacji inwestycyjnej,
- do 1.850 zł comiesięcznego wsparcia pomostowego przez pierwsze 6 miesięcy prowadzenia firmy.

Projekt realizowany jest w ramach regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020 (środki finansowe w większości pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego). Obsługą programu dla osób pochodzących z terenu powiatu wejherowskiego zajmuje się Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Starostwie Powiatowym w Wejherowie.

Zobacz także:
Debata Metropolitalna "Dziennika Bałtyckiego"

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!