Warsztaty z flamenco w Nowym Dworze Wejherowskim. Na początku listopada Szkołę Podstawową im. Alojzego Nagla w Nowym Dworze Wejherowskim odwiedziły dwie wolontariuszki z Hiszpanii.

Warsztaty z flamenco w Nowym Dworze Wejherowskim. Beatriz Caballero Aguilar oraz Victoria López Muñoz (Bea i Viky) przeprowadziły pokazy tańca oraz mini warsztaty flamenco, uczniowie mieli również możliwość porozmawiania z gośćmi po angielsku, dowiedzenia się ciekawostek o tej kulturze i poszerzenia swojej wiedzy o Hiszpanii w ogóle.

Dzięki dobrej organizacji spotkania objęły całą społeczność szkolną, włączając oddziały przedszkolne. Natomiast wizyta wolontariuszek odbyła się w wyniku inicjatywy dyrekcji szkoły oraz gdyńskiego Centrum Współpracy Młodzieży – organizacji zajmującej się między innymi koordynacją Wolontariatu Europejskiego (EVS).

Do końca roku szkolnego uczniowie będą mieli okazję spotkać się również z wolontariuszami z innych krajów Unii Europejskiej, a także krajów przygotowujących się do przystąpienia do UE. Będzie to wspaniała okazja do podszlifowania swoich umiejętności językowych, pogłębienia kompetencji interkulturowych, ale również zaprezentowania obcokrajowcom elementów kultury kaszubskiej.

Wideo:
Flamenco - dostojne i zmysłowe. "Pozwala obudzić w ciele bardzo różne elementy"


Nauka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!