Wejherowski samorząd wydaje najmniej na administrację

Wejherowskie Starostwo Powiatowe wydaje najmniej na administrację spośród wszystkich starostw na Pomorzu. Podczas gdy w przeciętnym polskim starostwie wydaje się na utrzymanie urzędników 80 zł, przeliczając na ...

Wejherowskie Starostwo Powiatowe wydaje najmniej na administrację spośród wszystkich starostw na Pomorzu.

Podczas gdy w przeciętnym polskim starostwie wydaje się na utrzymanie urzędników 80 zł, przeliczając na jednego mieszkańca, w Wejherowie ta kwota wynosi tylko 59 zł. Na kolejnym miejscu w administracyjnym rankingu uplasował się powiat tczewski i bytowski, tamtejsze starostwa kosztują podatnika 71 zł na mieszkańca, podczas gdy w Nowym Dworze Gdańskim aż 103 zł.

Z uzyskanego wyniku bardzo cieszy się starosta wejherowski Józef Reszke, dla którego ograniczanie wydawania pieniędzy na administrację jest priorytetem. Jego zdaniem, samorząd powinien przeznaczać jak najwięcej funduszy na remonty i inwestycje, a nie podwyższać pensje urzędnikom. Dlatego prawie co roku w powiecie wejherowskim za kilka milionów złotych remontuje się drogi. Warto dodać, że wydatki na administrację to głównie pensje urzędników, ale też dofinansowanie ich studiów, służbowe auta, komórki itp.

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Powiązane