Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza w sobotę, 28 stycznia do auli Gimnazjum nr 1 w Wejherowie wszystkich miłośników kabaretu i dobrego humoru. W ostatnią sobotę stycznia zaprezentuje się tam poznański kabaret CZESUAF.

Kabaret złożony jest z trzech młodych poznaniaków, których charakteryzuje nietuzinkowe poczucie humoru. Tomasz Nowaczyk, Wojciech Kowalczyk i Maciej Morze tworzą kabaret tradycyjny w formie, ale ich pomysły są twórcze i oryginalne, a skecze i piosenki są zarówno śmieszne, jak i skłaniające do refleksji.

Najbliższy jest im humor społeczno-obyczajowy, lubią śmiać się ze stereotypów (co widać w ich najnowszym programie pt. „Program na życzenie” oraz w programie wcześniejszym pt. „Stereo-typy”) i banalnych zachowań, które panują w relacjach międzyludzkich. Ich żarty, uwypuklające ludzkie zachowania, są głęboko osadzone w otaczającej nas rzeczywistości. W swojej twórczości sięgają zarówno po konteksty historyczne i literackie, jak i po elementy pop-kultury. Bardzo chętnie czerpią z możliwości języka, tworząc wdzięczne żarty słowne, zabawne rymowanki, nowe przysłowia etc.

Potwierdzeniem wysokiego poziomu sztuki kabaretowej, jaką prezentują, są liczne nagrody zdobywane na najważniejszych polskich przeglądach kabaretowych (m.in. PAKA, OSPA, Przewałka, Lidzbarskie Wieczory Humoru i Satyry). Teksty piosenek, tworzone przez Kabaret Czesuaf do znanych melodii, są ozdobą programu „Kabaretowy Klub Dwójki” (TVP2).
Kabaret Czesuaf powstał w 2002 roku w Poznaniu.

Bilety w cenie 20 zł (w dniu występu 25 zł) do nabycia w siedzibie WCK (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00)
Rezerwacja biletów: 58 672 27 75 wew. 33 (rezerwacje do odbioru do środy 25 stycznia do godziny 16.00)
Uwaga! Liczba miejsc ograniczona!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!