WOŚP 2016 w Wejherowie. Orkiestra Jurka Owsiaka od rana mocno gra w Wejherowie i innych miejscowościach powiatu. Od ranka na ulicach Wejherowa są wolontariusze zbierający datki do puszek, zaś od południa odbywały się wydarzenia artystyczne w filharmonii.

Aktualizacja poniedziałek, 11.stycznia:
Są już dane odnośnie zbiórki pieniędzy:
- Zakończyliśmy liczyć i mamy 70 245,83 zł oraz waluty obce. Jesteśmy mile zaskoczeni. Razem z nami zbierało Luzino, Bojano, pojawiliśmy się też na moment w Bolszewie. To absolutny rekord - informuje sztab w Wejherowie.

W Redzie, według pierwszych doniesień, zebrano 38,5 tys. zł.

WOŚP 2016 w Wejherowie. Na wejherowskich ulicach kwestowało kilkudziesięciu wolontariuszy. Spotkaliśmy wśród nich Patryka i Mariusza, uczniów redzkiej mundurówki, w strojach wojskowych - jeden miał na sobie strój wojsk amerykańskich, drugi polski strój wojskowy.

- Ludzie chętnie wrzucają pieniądze do puszek. A skąd pomysł na strój? Chcieliśmy się jakoś wyróżnić. Stroje są nasze prywatne, pasjonujemy się wojskowością - mówiąW południe na ulicach Wejherowa kwestowały też władze Wejherowa: wiceprezydent Piotr Bochiński, szef Rady Miasta Bogdan Tokłowicz i Arkadiusz Kraszkiewicz, skarbnik miasta.

Zaś od godz. 12.30 sercem wejherowskiego WOŚP stała się Filharmonia Kaszubska. Było tu mnóstwo występów: zaprezentowało się Studio Tańca „Rytm - Dance”, reprezentacje grupy choreograficznej pod kierunkiem Elżbiety Czeszejko, koncert uczestników studia piosenki i wokalu, prezentacje koła gry na perkusji, Dziecięcego Teatru Tańca i reprezentacja grupy tanecznej „Świat Tańca”. Zaś na koniec zagrał zespół Fosfor.

Jak WOŚP, to i licytacje. W Wejherowie do najciekawszych należały: roczne czesne dla dziecka w przedszkolu Mapeciaki w Wejherowie czy zaproszenie na weekendowy pobyt dla 4 osób w Holiday Resort & Camping InterCamp’84 w Łebie. Najwyższą stawkę osiągnięto za czestne do przedszkola - 4 tysiące złotych.

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

lunek (gość)

byłem WCK wczoraj i na tych koncertach
nic ciekawego było
a te rzeczy to wylicytowane to były ze sklepu zabawkami
na deptaku jakieś klocki kubki
same śmieci
a ludzie byli jak opętani wrzucali do puszek
jak to widziałem wck

Roman (gość)

Nie wiem po co Pani się tak unosi.Nikogo tu nie obrażam,nie używam wobec nikogo wulgaryzmów ani nikomu nie przypinam łatki.Wyrażam swoje zdanie{chyba mogę?}podobnie jak Pani.Czy czytam gazety to też moja sprawa.Mieszkam na Śmiechowie,nikogo tu z puszkami nie widziałem.Więc udałem się z rodziną do centrum Wejherowa,było już późno ponieważ wcześniej byłem w pracy.Będąc w WCK zostałem poinformowany przez panie że bilet musiałbym kupić,nikt mi nie powiedział że dostanę go bezpłatnie i że przyszedłem za późno,bo po 18-tej to już nic się nie dzieje.Niektórzy i w niedziele droga Pani pracują,także stwierdzenie że poczytać i sprawdzić się nie chciało to już to niech Pani dla siebie zostawi.Uważam że jeśli mi się coś nie podoba mam prawo wyrazić swoje zdanie.Akcję wsparliśmy z żoną i dalej będziemy wspierać ale niekoniecznie w Wejherowie.

wolontariusz (gość)

Bzdury Pan piszesz. Bilety były bezpłatne i jeszcze dziś dostępne na każdą z części wydarzeń. A, że nie chciało się wcześniej sprawdzić co, gdzie i o której się dzieje to już Pańska sprawa. A wolontariuszy można było spotkać w całym mieście, na spotkaniu sama widziałam 50 osób. Widać niespecjalnie Panu zależało. A szkoda, tylko bzdetne łatki przypinać tym, którym się chciało. BRAWO WCK i brawo Owsiak!!! https://www.facebook.com/WOSPWejherowo/

Roman (gość)

Moim zdaniem z roku na rok jest coraz gorzej w Wejherowie jeśli chodzi o WOŚP.Jeśli coś się dzieje to w godzinach południowych.Mam taką pracę że również w niedzielę pracuję.Spacerowaliśmy ul.Sobieskiego,nikogo z puszkami nie spotkałem,więc poszedłem z dziećmi do WCK a tam też nic się nie działo.Panie nas poinformowały że w jednej z sal jest koncert,ale bilety na niego już są wyprzedane.I że wcześniej było więcej atrakcji,bo grały inne zespoły ale żeby wejść np.do innej sali a nie cały czas siedzieć w jednej to trzeba kupić następny bilet.Co to za pomysł?Pozostało nam wrzucić pieniądze do puszki i nakleić dzieciom serduszka,żeby chociaż z tego się cieszyły.Dodam że nie jestem z centrum Wejherowa i w innej części miasta,nikt nie chodził z puszkami.Inne miasta chociażby taki malutki Lębork potrafią lepiej to zorganizować.