Wpadka w Sławnie - tablica upamiętniająca bohaterów spod Monte Cassino z błędami ortograficznymi [ZDJĘCIA, WIDEO]

Piękna uroczystość na Cmentarzu Komunalnym w Sławnie, gdzie upamiętniono tablicą żołnierzy walczących pod Monte Cassino ze zgrzytem. Okazuje się, że na tablicy są błędy ortograficzne. Zamiast "zwycięzcom" na płycie napisano: "zwycięscom". Z błędem napisano też: "Ankone", na końcu której powinno znaleźć się "ę". Bo chodzi o bitwę Ankonę.

W uroczystości wzięła udział córka generała Andersa - Anna Maria Anders, która jest senatorem.

- Przepraszam wszystkich, którzy poczuli się urażeni - mówi Jerzy Sekuła, wiceprzewodniczący Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym Oddział Koszalin. - Tablica będzie poprawiona. Tekst zatwierdzał IPN i dostał go kamieniarz wykonujący napis. Zamontował tablicę w dniu odsłonięcia, bo baliśmy się dewastacji. Byłem na przymiarce, ale tablica była ofoliowana i pomalowana złotą farbą. Kamieniarz nie pokazał całego napisu. Nikt się nie spodziewał błędów. Oczywiście powinno być wszystko dopilnowane. Dodam, że uroczystość przygotowaliśmy społecznie i było przy niej dużo pracy.

Organizatorami uroczystości było: Stowarzyszenie Osób Represjonowanych w Stanie Wojennym - Oddział Koszalin oraz Urząd Miejski w Sławnie.

POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Wideo

  • Dziennik Bałtycki
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

14.09.2018, 15:04

Sławno w województwie zachodniopomorskim, aby była jasność, geografy z "DŁ".

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Powiązane