ab
W meczu zamykającym dziesiątą kolejkę drugoligowych zmagań Gryf Wejhe-rowo przegrał u siebie ze Skrą Częstochowa 0:1. Była to pierwsza porażka gryfitów na własnym boisku w obecnym sezonie.

Początek meczu należał zdecydowanie do żołto-czarnych. Już w 3. minucie piłkę w bramce rywali mógł umieścić Rogalski, ale strzelił wprost bramkarza przyjezdnych. Z czasem mecz zaczął się wyrównywać, co niestety nie przełożyło się na jakość akcji. Oba zespoły popełniały sporo błędów, a składnych zagrań było jak na lekarstwo.

W przerwie aż na dwie zmiany zdecydował się trener Gryfa Zbigniew Szymkowicz, lecz i one nie przyniosły pożądanego efektu. W 48 minucie niezdecydowanie obrońców gospodarzy wykorzystał Michał Kieca, dając prowadzenie Skrze. Mimo starań gryfitów końcowy wynik spotkania nie uległ już zmianie.

W tabeli Gryf Wejherowo z dorobkiem 12 punktów spadł na dziesiątą pozycję. Na fotelu lidera wciąż utrzymuje się Olimpia Grudziądz z 22 "oczkami".

Warto wspomnieć, że w przerwie meczu odbyła się oficjalna prezentacja młodych zawodników Gryfa (rocznik 2007), którzy niedawno dołączyli do wejherowskiego zespołu.

Gryf Wejherowo - Skra Częstochowa 0:1 (0:0)
Bramki: Michał Kieca (48)
Gryf: Leleń - Bury (46 Machol), Brzuzy (81 Sikorski), Wicki, Liberacki, Goerke - Koziara (46 Chwastek), Kołc, Ryk (81 Czychowski), Włodyka - Rogalski
Skra: Krzczuk - Jurek, Błaszkiewicz, Holik, Obuchowski - Napora, Zalewski, Olejnik, Kieca (90 Buławski), Niedbała (86 Tomczyk) - Nowak (79 Siwek)
Żółte kartki: Wicki, Kołc - Błaszkiewicz

Wyniki pozostałych meczów 10. kolejki:
Górnik Łęczna - Olimpia Elbląg 2:1, Rozwój Katowice - Olimpia Grudziądz 1:2, Znicz Pruszków - GKS Bełchatów 1:0, Stal Stalowa Wola - Ruch Chorzów 2:2, ROW 1964 Rybnik - Radomiak Radom 2:2, Resovia - Siarka Tarnobrzeg 3:0, Elana Toruń - Pogoń Siedlce 3:0, Widzew Łódź - Błękitni Stargard 4:2

Rewelacja początku sezonu Premier League zatrzymana przez Man Utd. "Czuję się trochę sfrustrowany, bo w pierwszej połowie mieliśmy wszystko, aby zamknąć mecz"

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0