XV Rajd z Kompasem w Gniewinie. 300 osób wzięło udział w zmaganiach sportowych

oprac. MT
Kolejna, XV już edycja Rajdu „Z kompasem” odbyła się w weekend 22-23 września w Gniewinie. Wietrzna i chłodna pogoda nie zniechęciła fanów Rajdu i na starcie imprezy stawiło się aż 300 osób. Miały one do wyboru aż 9 tras. Na Rajdzie nie zabrakło również świetnej kuchni, bez której - jak twierdzą uczestnicy, impreza nie może się odbyć.

Najwięcej punktów kontrolnych Rajdu było zlokalizowanych na wysoczyźnie, na zachód od Jeziora Żarnowieckiego. Znajduje się tam wiele potężnych wzgórz morenowych, jarów, do tego piękny las i potężne, tajemnicze obiekty elektrowni wodnej. Zawodnicy mieli także okazję dotrzeć do interesującego kompleksu „Kaszubskie Oko” oraz do słynnych gniewińskich Stolemów. Trasy prowadziły również na południe od Gniewina - do krainy "tysiąca wiatraków". Najdłuższa trasa - rowerowa „setka” - miała swój jeden punkt kontrolny aż nad Bałtykiem.

Mimo niesprzyjającej pogody, na trasie Smerfowej pojawiło się sporo uczestników z dziećmi Wygrała tutaj z czasem 3:39 drużyna Gang Wiewióra. Rekordowe 80 osób zgromadziła sympatyczna, 15-kilometrowa trasa Różowa. Ze świetnym czasem 3:44 wygrał zespół Banda Konradka. Trasę Kubusiową - rowerową, 15-kilometrową - wygrał z czasem 3:32 zespół Zeberki.

Bardzo trudna okazała się dla zawodników Trasa Żółta - rowerowa 42-kilometrowa. Całe 7 godzin zajęło zwycięzcom dotarcie do mety. Zespół RowerOwce (Tomasz Plicht, Paweł Serkowski) wygrali tę trasę po raz drugi z rzędu. Trasę Czerwoną- pieszą 50 km wygrał z czasem 8:55 Karol Gostomczyk. Z kolei na Brązowej - pieszej 25 km zwyciężył Piotr Budnarowski (czas 5:43). Imponujący wynik- 7h 25' - ustanowił na Trasie Fioletowej - rowerowej 100 km Wojciech Piwakowski. Na nocnej Trasie Zielonej zwyciężył z czasem 6:13 Marcin Maziarz. Perfekcyjnie poradził sobie z bardzo trudną Trasą Czarną (również nocna) zespół Borówki (Paweł i Krzysztof Borowiec). 18 punktów kontrolnych zlokalizowali w czasie 6:25.

Rajd „Z kompasem” jest już stałym punktem programu dla coraz większej społeczności aktywnych osób. Po raz kolejny przybyli na niego goście z dalszych miejsc, m.in. z Torunia, Poznania, Wrocławia i Warszawy.

Klub „Z kompasem” już teraz zaprasza na kultowy Mikołajkowy Rajd „Z kompasem” 08.12.2018 oraz Rajd Kompas Wikingów, który w przyszłym roku odbędzie się w marcu i w kwietniu. Zapowiadają się kolejne super przygody!