(© Artur Baran)

Kibice Gryfa Wejherowo nie mogli sobie wymarzyć lepszego rozpoczęcia rundy wiosennej II ligi. Żółto-czarni w 5 meczach zdobyli 13 punktów. Już w sobotę (14 kwietnia) na Wzgórzu Wolności gryfici powalczą z Garbarnią o kolejne ligowe zwycięstwo

Gryf rundę rewanżową rozpoczął rewalacyjnie. Żółto-czarni zainaugurowali wiosnę od bezbramkowego remisu w Łodzi z ŁKS-em. Potem było jeszcze lepiej. W kolejnym wyjazdowym meczu piłkarze z Wejherowa pokonali po bardzo dobrym spotkaniu Wartę Poznań 1:0. Potem przyszła kolej na Wisłę Puławy, z którą zwyciężyli na Wzgórzu Wolności w takim samym stosunku bramkowym. Następnym przeciwnikiem był Znicz Pruszków, którego pokonali po bardzo widowskowym meczu 4:3. W meczu 25. kolejki gryfici udali się do Radomia po kolejne zwycięstwo. Mecz zakończył się ponownie zwycięstwem 1:0.

Bardzo dobra, a przede wszystkim skuteczna gra piłkarzy z Wejherowa, sprawiła, że po pięciu rozegranych meczach rundy rewanżowej, Gryf z dorobkiem 13 punktów lideruje w tabeli rundy wiosennej. Co więcej, żółto-czarni przed rozpoczęciem wiosennych spotkań zajmowali ostatnie miejsce w II lidze. Dzięki dobrej grze gryfici awansowali już na trzynastą pozycję i mogą coraz realniej myśleć o utrzymaniu się na trzecim szczeblu rozgrywkowym.

Mecz Gryfa z Garbarnią Kraków rozpocznie się o godzinie 16 na stadionie przy Wzgórzu Wolności w Wejherowie. Poprzedni mecz obu drużyn zakończył się skromnym zwycięstwem piłkarzy z Krakowa 1:0.

Wideo:
Jerzy Dudek: Im więcej odpoczywałem, tym byłem bardziej zmęczony

Piłka nożna

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!