Drugoligowe derby dla Chojniczanki. Bytovia bez szans w Chojnicach

Olek Knitter
Chojniczanka pokonała Bytovię w meczu eWinner II liga
Chojniczanka pokonała Bytovię w meczu eWinner II liga Olek Knitter
Chojniczanka Chojnice zrewanżowała się Bytovii Bytów za jesienną porażkę i pewnie zgarnęła trzy punkty w 31. kolejce eWinner II lidze. Zespół z Chojnic nadal jest w grze o bezpośredni awans do I ligi, a drużynie z Bytowa w oczy zaczyna zaglądać widmo spadku.

Chojniczanka – Bytovia 3:1 (3:0)
Bramki: 1:0 Tomasz Mikołajczak (20), 2:0 Adam Ryczkowski (26), 3:0 Mateusz Klichowicz (41), 3:1 Paweł Zawistowski (90 + 3).

Chojniczanka: Paweł Sokół – Jan Mudra (ż.k), Marcin Grolik, Mateusz Bartosiak, Michał Grobelny, Mateusz Klichowicz, Robert Ziętarski (85 Artur Golański), Maciej Kona (ż.k, 71 Paweł Czajkowski), Tomasz Mikołajczak (ż.k, 71 Adrian Rakowski), Adam Ryczkowski (75 Sergiy Napolov), Szymon Skrzypczak (75 Olaf Nowak).
Bytovia: Marcin Staniszewski – Krzysztof Bąk, Paweł Zawistowski, Piotr Giel, Przemysław Lech (85. Maciej Błaszkowski), Jakub Bach (46 Kuba Lizakowski), Mateusz Wrzesień (ż.k), Oskar Krzyżak (ż.k), Matheus Camargo (46 Maciej Kozakowski), Kacper Sezonienko (71. Jakub Nowakowski), Eryk Moryson (80 Michał Kieca).
Sędziował: Szymon Lizak.

Przed meczem Leszek Szank z Chojniczanki wręczył pamiątkową koszulkę z numerem...159 Pawłowi Zawistowskiemu, obecnie zawodnikowi Bytovii, który przez sześć lat reprezentował Chojniczankę i rozegrał w niej 159 meczów, zdobywając 26 bramek.

Zespoły przystępowały do niedzielnych derby z bojowym nastawieniem. Obie drużyny są aktualnie na różnych biegunach ligowej tabeli. Chojniczanka walczy o bezpośredni awans do I ligi (w najgorszym przypadku czekają ją baraże), a Bytovia musi zdobywać punkty, by nie spaść do III ligi. Dlatego też trzech punktów oba zespoły potrzebowały jak kania dżdżu. A propos deszczu. Ten padał w Chojnicach od samego rana i spotkanie przyszło obu drużynom rozgrywać w dość trudnych warunkach.

Chojniczanka chciała zrewanżować się za porażkę 3:2 w pierwszym meczu w Bytowie. Jednak mecz lepiej zaczęli goście, którzy odważnie zaatakowali Chojniczankę i przez kilka minut nie schodzili z jej połowy. Po kwadransie mecz się jednak wyrównał i pierwszą dobrą sytuację miał Szymon Skrzypczak, ale przegrał pojedynek sam na sam z Marcinem Staniszewskim. Z każdą kolejną minutą przewaga Chojniczanki była coraz wyraźniejsza. W 20. min. gospodarze wyszli z kontrą i po wymianie podań Tomasz Mikołajczak zdobył pierwszego gola. W 26. min. sędzia Szymon Lizak podyktował rzut karny dla Chojniczanki. Jedenastkę na bramkę zamienił Adam Ryczkowski. Jeszcze przed przerwą Chojniczanka podwyższyła na 3:0. Strzelcem bramki był Szymon Skrzypczak.

W przerwie trener gości dokonał dwóch zmian. Na boisku pojawili się Kuba Lizakowski i Maciej Kozakowski, którzy zastąpili Matheusa Camargo i Jakuba Bacha.
Drugą połowę Bytovia zaczęła od groźnego strzału z rzutu wolnego. Uderzenie Pawła Zawistowskiego obronił jednak Paweł Sokół. Chojniczanka również miała swoje okazje. Najlepszej nie wykorzystał w 62. min. Mateusz Klichowicz, który przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości.
W ostatnich minutach obaj trenerzy zdecydowali się jeszcze na kolejne zmiany.
Wynik meczu ustalił Paweł Zawistowski, którzy w doliczonym czasie gry przelobował Sokoła i mecz zakończył się wynikiem 3:1.