Wybierz region

Wybierz miasto

  19. Wielki Przejazd Rowerowy

  Plac Jakuba Wejhera
  Wejherowo, ul. Pl. Wejhera J./8

  12:45 Niedziela, 14 czerwca

  • Wstęp wolny

  To już tradycja - gdy nadchodzi czerwiec – na ulicach robi się pomarańczowo!!! To znak, że do Metropolii Gdańskiej po raz kolejny zawita wielkie, rowerowe szaleństwo czyli 19 Metropolitalny Wielki Przejazd Rowerowy (oraz rolkowy i longboardowy). 19 WPR w tym roku odbywa się pod hasłem "Rowerowa Metropolia jest Okey", które przyświeca też koncertowi muzycznemu wieńczącemu 19 WPR w Zespole Dworsko - Krajobrazowym Gdynia Kolibki.

  Na naszą demonstrację i koncert – i do wspólnej zabawy - zapraszamy wszystkich: rowerzystów, rolkarzy, deskarzy, osoby na wózkach inwalidzkich - w myśl idei "koła - kółka - jedna spółka!".

  Nasz przejazd jest częścią ogólnopolskich obchodów „Święta Cyklicznego” – najważniejszego dnia polskiej kultury rowerowej, obchodzonego 14 czerwca w wielu miastach Polski. Podobne demonstracje odbędą się m.in. we Wrocławiu i Krakowie.
  Oficjalna trasa WPR w tym roku obejmie 8 miast aglomeracji. Tradycyjnie - pojedziemy dwoma wielotysięcznymi peletonami. Peleton gdański (południowy), zasilony rowerzystami z Tczewa i Pruszcza, wyjedzie ze Śródmieścia w kierunku granicy Sopotu i Gdyni, po drodze zabierając sopockich rowerzystów. Z kolei peleton północny około godz. 13 wyruszy z Wejherowa, aby - zabierając po drodze rowerzystów z Redy, Rumi i Gdyni - dotrzeć do miejsca wielkiego spotkania rowerzystów Pomorza w parku w Gdyni Kolibkach. Do obu peletonów na własną rękę dołączą grupy rowerowe i rowerzyści z miast takich jak Słupsk, Elbląg, Malbork, Lębork, Starogard Gdański, Kościerzyna.

  Niezwykle widowiskowy, równoległy przejazd i połączenie obu peletonów odbędzie się na al. Niepodległości w Sopocie na odcinku od skrzyżowania z ul. Haffnera do granicy Sopotu i Gdyni. W tym roku 19 WPR i koncertowi "Rowerowa Metropolia jest Okey" towarzyszyć będzie znacznie bogatsza oprawa sceniczna, zaplecze techniczne i gastronomiczne. Na rowerzystów i mieszkańców aglomeracji spragnionych wrażeń będzie czekała moc muzyki i ponad 10 tys. m2 przepięknej łąki w Kolibkach, jako teren jedynego w swoim rodzaju pikniku rowerowo - muzycznego. Zabierzcie wygodne buty do tańca (leniwi - koce i karimaty) - będzie się działo!

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat wejherowski

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat wejherowski

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.