Wybierz region

Wybierz miasto

  Gaba Kulka

  WCK - Filharmonia Kaszubska
  Wejherowo, ul. Jana Sobieskiego/255, +48 58 672 27 75

  19:00 Czwartek, 16 kwietnia

  • 35zł

  Gaba Kulka

  Polska pianistka, wokalistka i autorka tekstów. Urodziła się w muzycznej rodzinie. Jej ojciec, Konstanty Andrzej Kulka, jest znanym polskim skrzypkiem i profesorem Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Jej pierwsza płyta, zatytułowana Between Miss Scylla and a Hard Place, powstała w 2003 r. Drugą płytę, Out, artystka nagrała w 2006 r. Płyta nominowana była do nagrody muzycznej "Mateusz" przyznawanej przez Trójkę. W 2008 r. otrzymała Brązowego Tukana za 3 miejsce w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Przełomem był 2009 r., kiedy to ukazała się jej 3 płyta, Hat, Rabbit, który przyniósł piosenkarce szeroką popularność i osiągając status złotej płyty.
  Styl, który prezentuje, to połączenie jazzu, rocka, poezji śpiewanej oraz brzmień musicalowych i teatralnych. Sama wokalistka nazywa swoją muzykę progresywnym popem. We wszystkich utworach wykorzystywany jest fortepian. W swojej twórczości inspiruje się głównie muzyką Kate Bush oraz Tori Amos i do tych wykonawczyń jest często porównywana.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat wejherowski

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat wejherowski