Wybierz region

Wybierz miasto

  IV Koncert "Akademia w Pałacu"

  Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej
  Wejherowo, ul. Zamkowa/2a, +48 58 736 18 21

  18:00 Sobota, 21 lutego

  • Wstęp wolny

  Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie oraz Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku serdecznie zapraszają na koncert w wykonaniu studentów klasy śpiewu solowego prof. zw. dra hab. Ryszarda Minkiewicza:

  Paulina Dąbrowska - sopran

  Małgorzata Rocławska - sopran

  Tomasz Grygo - tenor

  Kamil Fałdowski - baryton

  oraz

  ad. dr Bogumiła Weretka-Bajdor - fortepian.

  Bogumiła Weretka-Bajdor jest absolwentką klasy fortepianu prof. Katarzyny Popowej-Zydroń, Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Od 1988r. jest pedagogiem tejże uczelni. Jako akompaniator i kameralista prowadzi szeroką działalność artystyczną.

  Brała udział w wielu koncertach, kursach i konkursach muzycznych. Koncertowała w kraju i za granicą m.in. w Stanach Zjednoczonych, Iranie, Szwecji, Niemczech, we Włoszech i na Białorusi. W 2008r. uzyskała tytuł doktora sztuk muzycznych w specjalności instrumentalistyka.

  W 2010r. otrzymała odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2014r. uzyskała stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego „Dla Twórców Kultury”.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ