Wybierz region

Wybierz miasto

  Ladies’ Jazz Festival 2015

  WCK - Filharmonia Kaszubska
  Wejherowo, ul. Jana Sobieskiego/255, +48 58 672 27 75

  20:00 Czwartek, 16 lipca

  Brenda Boykin ft. Club des Belugas

  Brenda Boykin należy do grona najpopularniejszych amerykańskich artystek jazzowych. Od 2005 roku jest wokalistką „Club des Belugas“, . Jej solowa płyta Chocolate & Chili znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt 2008 w rankingu BBC. Uczestniczyła w wielu słynnych festiwalach jazzowych takich jak Monterey, Umbria czy Montreux, na którym otrzymała nagrodę dla najlepszej wokalistki 2005 roku.
  CLUB DES BELUGAS to jeden z najlepszych zespołów nu-jazzowych na świecie. Fantastycznie łączą współczesny lounge i nu-jazz z brazylijskimi rytmami, swingiem i soulem z lat 50, 60 i 70. Ich kariera zaczęła się od wydanej w 2002 płyty "Caviar at 3 a.m." Już rok później ukazał się ich drugi album "Minority Tunes", a dwa pochodzące z niego utwory "hip hip chin chin" i "Gadda Rio" dotarły na sam szczyt niemieckich klubowych list przebojów. W sumie u twory z ich 6 płyt pojawiły się ponad 630 razy m.in na kompilacjach takich jak Hotel Costes, Paparazzi, Brazilelectro czy Ladies Jazz VII, które sprzedano na świecie w łącznym nakładzie ponad czterech i pół miliona płyt. Kompozycje zespołu zyskują ogromną popularność w przemyśle reklamowym: użyto ich w filmach między innymi marek takich jak Lexus, Jaguar, Honda, Nivea czy LG. Zespół koncertuje na całym świecie. Zagrał nawet 89 koncertów w Chinach i na wielu festiwalach jazzowych choćby takich jak słynny North Sea Jazz Festival.
  Do tej pory Club des Belugas tylko raz koncertował w Polsce występując na Ladies' Jazz Festival Gdynia 2011 Główni członkowie to Maxim Illion i Kitty the Bill, którzy do swoich produkcji zapraszają wyśmienitych muzyków - trębaczy: Reinera Winterschladen’a (Nighthawks) i Thomasa Sifflinga, szwedzką piosenkarkę Anna Luca, londyńskiego piosenkarza jazzowego Iaina Mackenzie czy Anne Schnell z Jojo Effect, Deana Browmana z NY.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Znasz przysłowia i powiedzenia? Sprawdź się!

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.