Wybierz region

Wybierz miasto

  Wejherowska Noc Muzeów - Ratusz Miejski

  Ratusz Miejski w Wejherowie
  Wejherowo, ul. Plac Wejhera/8

  19:00 Sobota, 16 maja

  • Wstęp wolny

  Siódma Wejherowska Noc Muzeów będzie wielką atrakcją dla wszystkich, którzy chcą obcować z historią, tradycją i sztuką. Wejherowski ratusz, muzeum oraz klasztor w sobotę, 16 maja otworzą swoje podwoje, odkryją tajemnice, pokażą eksponaty na co dzień nie prezentowane i przygotują dodatkowe atrakcje. W tę noc szkoda spać!

  Wejherowostawia w tym roku na różnorodność. W ratuszu, który dla zwiedzających otwarty będzie od godz. 19 do północy, będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną „Wejherowianie w kronikach miasta” oraz wystawę malarstwa Artura Kolby „Strefa Odlotu”. Atrakcją będzie także wspólne wykonywanie mozaiki przedstawiającej logo miasta podczas warsztatów ceramicznych oraz wykonanie pamiątkowych zdjęć w fotobudce. Na wejherowskim rynku zobaczymy występy grupy cyrkowej, szczudlarzy, iluzjonistów i mimów. Zainteresowanie wzbudzą także pokazy żonglerki ogniami oraz malowanie karykatur na żywo.

  W programie tegorocznej imprezy także nocne zejścia do krypt klasztornych, nocne zwiedzanie kalwaryjskich kaplic z przewodnikiem oraz wycieczki śladami pierwszej mapy miasta.

  W wejherowskim muzeum przygotowane zostaną wystawy tematyczne, Wioska Indiańska, kącik Słowińców i warsztaty drukarskie.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat wejherowski

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat wejherowski

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.