Wybierz region

Wybierz miasto

  Wernisaż Wystawy Zofii de Ines

  WCK - Filharmonia Kaszubska
  Wejherowo, ul. Jana Sobieskiego/255, +48 58 672 27 75

  18:00 Piątek, 15 maja

  • 0zł

  Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza na wernisaż wystawy Zofii de Ines.

  Zofia de Ines
  Ukończyła Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej (uzyskując dyplom inżyniera architekta) oraz Wydział Scenografii ASP w Krakowie. Od 1975 roku projektuje scenografie i kostiumy w teatrze dramatycznym, muzycznym, operze, balecie, telewizji i filmie. Debiutowała kostiumami do Białego małżeństwa w reżyserii Kazimierza Brauna w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu i tę pracę, z zaprojektowaną przez siebie scenografią, powtórzyła w teatrze w Post Jefferson w stanie Nowy York. Scenografia traktowana jako dziedzina sztuki dała jej możliwość realizowania atrakcyjnych rozwiązań architektonicznych w przestrzeni teatralnej, w opozycji do szarej PRLowskiej rzeczywistości. Odtąd teatr stał się dla Zofii de Ines właściwym miejscem dla autorskich realizacji, spełnienia własnych wizji, wyobrażeń, fantazji i kreacji.

  Zofia de Ines ma na swoim koncie ponad dwieście realizacji. Jej wybrane prace w teatrze dramatycznym (Stary Teatr i Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie, Teatr Narodowy, Teatr Ateneum, Teatr Polski i Teatr Powszechny w Warszawie, Teatr Polski i Teatr Współczesny we Wrocłwiu oraz Teatr Wybrzeże w Gdańsku ) z wybitnymi reżyserami to: z Jerzym Jarockim – np. Samobójca, Kasia z Heilbronnu, Maciejem Prusem – np. sztuki Szekspira: Ryszard III, Burza, Stracone zachody miłości, Juliusz Cezar, Wieczór trzech króli, Król Lear, oraz Kordian, Krzesła, z Adamem Hanuszkiewiczem – np. Mąż i żona, Treny, Fedra, ... i Dekameron, Mariuszem Trelińskim – Adrianna Lecouvreur, Lautrenamont – Sny, Krzysztofem Zaleskim – Skąpiec, Rewizor, z Kazimierzem Braunem – Białe małżeństwo, Anna Livia, Operetka, Zofią Kalińską – Nominate filliae i Wyprzedaż kobiet demonicznych, Leszkiem Mądzikiem – Antygona, Makbet (2010), a z Tomaszem Koniną – Idiota (2009), Panny z Wilka (2009), Dama Kameliowa (2010);

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Znasz przysłowia i powiedzenia? Sprawdź się!

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.