Wybierz region

Wybierz miasto

  XXII Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu - dzień 1

  WCK - Filharmonia Kaszubska
  Wejherowo, ul. Jana Sobieskiego/255, +48 58 672 27 75

  19:00 Piątek, 8 maja

  • Brak informacji o cenie

  Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu w Wejherowie ma już 48 letnią tradycję. Tym razem wokół trzonu Festiwalu, jakim jest konkurs chórów ważnym tematem będzie wspomnienie najważniejszych twórców muzyki o tematyce marynistycznej. Od 8 Maja w Galerii Filharmonii Kaszubskiej będzie można obejrzeć ekspozycje zbiorów prac Pana J. Trepczyka i materiałów nutowych, rękopisów dzieł muzycznych dotyczących morza opracowanych przez najpopularniejszych kompozytorów pomorskich natomiast o ich twórczości i życiu usłyszymy podczas wykładu prowadzonego przez dr hab. Prof. nadzw. ElżbHietę Frołowicz. Kolejnym elementem towarzyszącym Festiwalowi będzie performance Teatru Teorikon pt. 'Oddech' w reżyserii Magdaleny Hierowskiej, wystawa fotograficzna Edmunda Kamińskiego mówiąca o Pięknie Kaszub Północnych i koncert otwierający zwycięzcy ostatniej edycji festiwalu grupy Art’n’Voices. Przesłuchania chórów będą miały miejsce w sali Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Wejherowie zaś koncerty inauguracyjny i Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej w Gdyni odbędą się na Sali Głównej Filharmonii Kaszubskiej przy rozłożonej muszli koncertowej.

  Program:
  Koncert inauguracyjny XXII Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu – W koncercie udział weźmie zwycięzca poprzedniej edycji festiwalu zespół wokalny Art'n'Voices w skład, której wchodzi ośmioro młodych pasjonatów muzyki i śpiewu, pochodzących z okolic Wejherowa.

  Konferansjer - mgr Beata Felczykowska z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Wejherowie.

  Wydarzenia towarzyszące:
  Foyer – Performance Teatru Teorikon pn. ‘Oddech’

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Plebiscyt

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat wejherowski

  Zdjęcia do kalendarza 2018: powiat wejherowski