Wybierz region

Wybierz miasto

  XXII Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu - dzień 2

  Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina
  Wejherowo, ul. Dworcowa/6, +48 58 672 24 48

  10:00 Sobota, 9 maja

  • Brak informacji o cenie

  Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu w Wejherowie ma już 48 letnią tradycję. Tym razem wokół trzonu Festiwalu, jakim jest konkurs chórów ważnym tematem będzie wspomnienie najważniejszych twórców muzyki o tematyce marynistycznej. Od 8 Maja w Galerii Filharmonii Kaszubskiej będzie można obejrzeć ekspozycje zbiorów prac Pana J. Trepczyka i materiałów nutowych, rękopisów dzieł muzycznych dotyczących morza opracowanych przez najpopularniejszych kompozytorów pomorskich natomiast o ich twórczości i życiu usłyszymy podczas wykładu prowadzonego przez dr hab. Prof. nadzw. ElżbHietę Frołowicz. Kolejnym elementem towarzyszącym Festiwalowi będzie performance Teatru Teorikon pt. 'Oddech' w reżyserii Magdaleny Hierowskiej, wystawa fotograficzna Edmunda Kamińskiego mówiąca o Pięknie Kaszub Północnych i koncert otwierający zwycięzcy ostatniej edycji festiwalu grupy Art’n’Voices. Przesłuchania chórów będą miały miejsce w sali Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Stanisława Moniuszki w Wejherowie zaś koncerty inauguracyjny i Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej w Gdyni odbędą się na Sali Głównej Filharmonii Kaszubskiej przy rozłożonej muszli koncertowej.

  Program:
  Prowadzenie mgr Beata Felczykowska

  /10.00-12.00/ Sala Szkoły muzycznej I st. w Wejherowie - Konkurs – I tura przesłuchań 4 zespoły

  /12.00/ Sala Konferencyjna – Wykład - dr hab. Prof. nadzw. Elżbiety Frołowicz z Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku o tematycei marynistycznej z repertuaru kompozytorów Pomorza Gdańskiego w tym życie i twórczość J. Trepczyka, E. Rymarza, E. Głowskiego, A. Wiktorskiego, W. Kirsteina, A. Sutkowskiego i H. Jabłóńskiego

  /13.00-15.00/ Sala Szkoły Muzycznej I st. w Wejherowie – Konkurs - II tura przesłuchań 4 zespoły

  /16.00-17.00/Sala Główna – Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej w Gdyni

  /19:00/ Sala Główna – Gala zakończenia Festiwalu:
  - ogłoszenie wyników, wręczenie Grand Prix i pozostałych nagród w konkursie chórów
  - prezentacje zwycięskich zespołów

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Kto to powiedział? Będziesz zaskoczony! TOP cytatów 2018 QUIZ