Dodaj zdjęcie profilowe

avatarKatarzyna

Wejherowo

Wystawa malarska „Rybaczenie” w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wejherowie

2013-07-11 11:39:48

„Rybaczenie”. Uroczystego otwarcia wystawy dokonała dyrektor biblioteki Danuta Balcerowicz. Na wernisażu obecni byli twórcy prac, w tym artystki z Wejherowa – Longina Wysocka oraz Krystyna Jendykiewicz, a także Elżbieta Żołyniak – opiekun wystawy. We współpracy ze Słupskim Ośrodkiem Kultury oraz Stowarzyszeniem Artystów Plastyków „Pasja” powstała ekspozycja, którą można oglądać do 8 sierpnia na I piętrze biblioteki. Na wernisażu zostały zaprezentowane prace twórców z Polski, Węgier, Rosji, Białorusi, Portugalii, Finlandii, Francji, Włoch i Holandii, powstałe podczas Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Fotograficznego „Rybaczenie”.

W języku kaszubskim „rybaczenie” odnosi się nie tylko do rybołówstwa, ma wydźwięk znacznie szerszy. To sposób na życie ludzi, którzy utrzymują się z morza i których całe życie toczy się wokół wody. Płótna, na których zostały przedstawione nadmorskie gminy pozwalają spojrzeć na Pomorze z nowej perspektywy. Artyści stosujący różne techniki malarskie uwiecznili życie nad morzem w często zaskakujący, nieszablonowy sposób. Zarówno obrazy przedstawiające tylko fragmenty życia, jak i te starające się ukazać je w szerszym kontekście pozwalają zadumać się nad tym, co tak naprawdę oznacza życie w bliskości z morzem. Ukazane na płótnach krajobrazy, kołyszące się na wodzie kutry rybackie, wiatr smagający spracowane twarze oraz bogactwo fauny i flory morskiej zachwycają barwą i sposobami ujęcia tematu. Naprawdę warto poświęcić chwilę i wybrać się na wystawę „Rybaczenie”.
Katarzyna Rafałko

Jesteś na profilu Katarzyna - stronie mieszkańca miasta Wejherowo. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj