Aleksandra Dominik z Kostkowa mistrzynią Pomorza w biegu na 600 m

Joanna Kielas
Aleksandra Dominik z Kostkowa
Aleksandra Dominik z Kostkowa Fot. materiały UG Gniewino
Aleksandra Dominik z Kostkowa mistrzynią Pomorza w biegu na 600 m. Mieszkająca w Kostkowie 15-letnia Aleksandra Dominik, uczennica 2 klasy Gimnazjum w Samorządowym Zespole Szkół w Kostkowie, podczas rozgrywanych w Toruniu Mistrzostwach Młodzików Województwa Pomorskiego w LA wywalczyła złoty medal w biegu na 600 m.

Aleksandra Dominik z Kostkowa mistrzynią Pomorza w biegu na 600 m. W Hali Arena w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Młodzików Województwa Pomorskiego w Lekkoatletyce. Startowali w nich najlepsi młodzi lekkoatleci z Kadry Wojewódzkiej. Wśród nich była niespełna 15-letnia Aleksandra Dominik, uczennica 2 klasy Gimnazjum w SZS w Kostkowie, członkini kadry wojewódzkiej, reprezentująca w zawodach UKS Jedynka Reda, gdzie trenuje biegi pod okiem mieszkającej w Rybnie trenerki Ilony Myszk.

Ola w rywalizacji z najlepszymi kadrowiczkami naszego województwa w biegach średnich w pięknym stylu wywalczyła I miejsce i została mistrzynią województwa w biegu na 600 m. Znakomicie rozegrała bieg pod względem technicznym: na 200 metrów przed metą wyszła na prowadzenie, utrzymała je i fantastycznym finiszem przekroczyła linię mety na pierwszym miejscu, uzyskując rezultat 1 min. 47,55 sek. II miejsce zajęła Kamila Koszyk z KS SAMBOR Tczew, a III miejsce Natalia Młodak z RKS Rumia.

Ola Dominik, choć mieszka i uczy się w Kostkowie, trenuje lekkoatletykę, a konkretnie biegi średnie, w Uczniowskim Klubie Sportowym Jedynka Reda.
- Ja mieszkam w Rybnie - mówi trenerka Ilona Myszk - i stąd nasza znajomość z Olą, jednak uczę wychowania fizycznego w Redzie w Zespole Szkół nr1, a będąc trenerem II klasy lekkoatletyki jednocześnie trenuję młodzież w klubie UKS Jedynka Reda. Znając zamiłowanie Oli do biegania zaprosiłam ją do przygody ze sportem w moim klubie. Po rozmowie z rodzicami, uzyskując ich akceptację, przystąpiłam wraz z Olą do rozwijania jej talentu i pasji. Do startu w zawodach przygotowywaliśmy się na obozie sportowym w Zawoi, w Beskidach. Choć Ola została powołana na obóz wojewódzkiej kadry młodzików w Muszynie, jednak zdecydowała się pojechać z nami na obóz klubowy.