Andrzej Mazur z Bojana najszybszy w biegu Ultra Way w Wejherowie na 76 km! | ZDJĘCIA

Pasjonaci biegów terenowych i aktywności fizycznej na świeżym powietrzu mogli wziąć udział w II Zimowym Festiwalu Biegowym Ultra Way, który odbył się 14 stycznia 2023 roku. Starostwo Powiatowe w Wejherowie
Z czterema dystansami od 10 do 76 km mogli zmierzyć się uczestnicy II Zimowego Festiwalu Biegowego "Ultra Way", który odbył się w Wejherowie. Z najdłuższą trasą najszybciej uporał się mieszkaniec Bojana. Zawodnik KKS Sfora Bojano Andrzej Mazur wygrał na dystansie Nocny Jeleń. Z kolei drugi był mieszkaniec Wejherowa!

Bieg Ultra Way w Wejherowie

Start i meta zostały usytuowane przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Wejherowie. Zawodnicy mieli do wyboru cztery dystanse: Szybka Sarna – 10,38 km, Pół Dzika – 27,29 km, Tropem Rysia – 54,34 km oraz Nocny Jeleń – 76,05 km.

Na najdłuższym dystansie zwyciężył mieszkaniec Bojana. Andrzej Mazur z KKS Sfora linię mety przekroczył w czasie 07:24:55.31. Na drugim miejscu był wejherowianin Filip Reszke (07:33:12.84) pracownik miejscowego Aresztu Śledczego, a jako trzeci do końca trasy dobiegł Jakub Pazio z Ostrołęki (08:00:01.35).

Wśród kobiet w Nocnym Jeleniu najszybsza była Gosia Pazda-Pozorska ze Słupska (08:15:29.72). Na podium znalazły się też Joanna Kujawsko-Frejlich z Gdyni (08:30:21.75) i Malwina Maliszewska (08:30:21.75).

Tropem Rysia

Mieszkaniec Nidzicy Dariusz Grzebski wygrał na dystansie 54 km (04:56:53.75). Drugi bieg ukończył Krzysztof Tobjasz z Czerniewic (04:59:20.65), a trzeci mieszkaniec Rumi Dawid Kreft (05:07:01.88).

Natomiast Karolina Chorąży z Koszalina zwyciężyła wśród kobiet (05:34:15.29). Jako druga linię mety przekroczyła gdańszczanka Anna Malinowska (05:46:50.48), a trzecia Marlena Lewandowska z Torunia (05:58:40.15).

Dystans Pół Dzika

Na dystansie 27 km triumfował Radosław Chyb z Gdyni (02:00:04.03), drugi był Adam Harasiuk z Wrocławia (02:02:35.99), a trzeci Łukasz Kuropatwa z Rumi (02:03:15.51).

Wśród pań wygrała Zuzanna Głombiowska z Gdyni (02:20:14.45). Druga linię mety przekroczyła Jagoda Kubiak z Wejherowa (02:28:48.40), a trzecia Katarzyna Dordzik z Gdyni (02:32:17.88).

Szybka Sarna

Czas 46 min. 40 sek. i 42 set. sek. był najszybszy na dystansie 10 km. Osiągnął go mieszkaniec Banina Krzysztof Mierzwa. Dziewięć sekund później do mety dobiegł Krystian Stencel z Gdańska (00:46:49.76), a podium zamknął Andrii Shevchyshyn z Nahirianki (00:47:00.54).

Z kolei mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego była najlepsza w gronie kobiet. Maria Woś 10 km pokonała w czasie 1 godz. 7 min. 25 sek. i 94 set. sek. Druga przybiegła gdańszczanka Ewa Pasierbska (01:08:21.44), a trzecia Magdalena Weber z Elbląga (01:08:27.41).

Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Ultra Way. Nagrody triumfatorom wręczał m.in. wicestarosta wejherowskie Jacek Thiel.

– Powiat Wejherowski od wielu lat bardzo aktywnie wspiera wszelkie działania na rzecz sportu, dofinansowuje kluby sportowe odnoszące sukcesy, nagradza wyróżniających się trenerów i zawodników oraz przeznacza znaczne środki na organizację imprez sportowych. Każdego roku dofinansowuje także wydarzenia cykliczne, w ramach Powiatowego Kalendarza Imprez – mówi wicestarosta.

Andrzej Mazur z Bojana najszybszy w biegu Ultra Way w Wejher...