Rafał Rusiecki
Mecz III Ligi Zawisza Bydgoszcz - Bałtyk Gdynia (1.04.2023)
Mecz III Ligi Zawisza Bydgoszcz - Bałtyk Gdynia (1.04.2023) Dariusz Bloch
Fatalna sobota, 1 kwietnia 2023 roku dla pomorskich drużyn występujących w drugiej grupie III ligi. W ramach 22. kolejki wszystkie przegrały swoje spotkania, a najmocniej odczuł to Bałtyk Gdynia, który w Bydgoszczy uległ Zawiszy aż 1:5. Co ciekawe, w takim stosunku przegrał już drugi raz w tym sezonie. Szansy nie wykorzystała też Gedania, która w Gdańsku dała się zaskoczyć Sokołowi Kleczew.

Piłkarska 3 Liga w sezonie 2022/2023

Bardzo źle będą wspominać sobotę, 1 kwietnia 2023 roku pomorskie drużyny w III lidze. Nie jest to prima aprilisowy żart - wszystkie pięć przegrały swoje spotkania.

Najbliższa zdobyczy punktowej była drużyna Stolemu Gniewino, która przed własną publicznością jeszcze do 90 minuty bezbramkowo remisowała z Unią Solec Kujawski. Niestety, zespół trenera Grzegorza Lisewskiego stracił bramkę w ostatnich sekundach meczu i przegrał 0:1.

Z dużymi apetytami na zachowanie kontaktu ze ścisłą czołówką tabeli na własne boisko wychodzili zawodnicy Gedanii 1922 Gdańsk, którzy podejmowali w sobotę Sokoła Kleczew, czyli średniaka. Humory gdańszczanom popsuli Krystian Pawlak (dwukrotnie) i Fabian Grzelka, a goście wygrali przy Hallera 3:1.

KP Starogard Gdański od 19 minuty i trafienia Piotra Łysiaka prowadził na wyjeździe z rezerwami Pogoni Szczecin. W drugiej połowie spotkania to gospodarze mieli jednak więcej szczęścia pod bramką kociewskiej drużyny i wygrali 2:1.

Piłkarze Cartusii Kartuzy w ogóle nie uraczyli swoich kibiców bramkami w spotkaniu z Pogonią Nowe Skalmierzyce. Goście dwukrotnie znaleźli sposób na defensywę i bramkarza zespołu trenera Łukasza Kowalskiego.

Niezwykle gorzką pigułkę musieli jednak przełknąć zawodnicy Bałtyku Gdynia. Przegrali na wyjeździe z Zawiszą aż 1:5. Honorowego gola zdobył w Bydgoszczy Karol Fietz. W pierwszym spotkaniu tych drużyn w Gdyni 26 sierpnia "Kadłuby" też nie miały łatwo i też przegrały aż 1:5. Żaden inny zespół w 3 Lidze nie dziurawił bramki Bałtyku tak często i tak łatwo.

3 Liga (grupa II) wyniki 22. kolejki

• Stolem Gniewino - Unia Solec Kujawski 0:1 (0:0) (Maciej Słupecki 90)
  • Gedania Gdańsk - Sokół Kleczew 1:3 (1:2) (Bartosz Zalewski 18 - Krystian Pawlak 11, 55, Fabian Grzelka 40)
  • Cartusia Kartuzy - Pogoń Nowe Skalmierzyce 0:2 (0:1) (Patryk Palat 19, Filip Szewczyk 90)
  • Pogoń II Szczecin - KP Starogard Gdański 2:1 (0:1) (Kacper Zaborski 64, Fabian Pach 82 - Piotr Łysiak 19)
  • Zawisza Bydgoszcz - Bałtyk Gdynia 5:1 (1:0) (Patryk Urbański 13-karny, Igor Sobieralski 50, Piotr Okuniewicz 60, 69, Kacper Nowak 82 - Karol Fietz 81)