MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Budowa ul. Staromłyńskiej i obiektów sportowych z szansą na dotację. Magistrat złożył wnioski

oprac:Rog.
UM Wejherowo
Jest szansa, że budowa ul. Staromłyńskiej i obiektów sportowo-rekreacyjnych na Blizie zostanie sfinansowana z programu wspierania inwestycji samorządowych w ramach budowy elektrowni jądrowej w Lubiatowie-Kopalinie. Wejherowo złożyło wnioski na dotacje na te inwestycje.

Miasto złożyło wnioski o dotacje na oba zadania w ramach "Programu wspierania inwestycji jednostek samorządu terytorialnego w związku z realizacją kluczowych inwestycji w zakresie strategicznej infrastruktury energetycznej w województwie pomorskim". Jest to program towarzyszący budowie elektrowni jądrowej Lubiatowo-Kopalino. Wejherowo złożyło wnioski jako jeden z pierwszych samorządów.

- Cały czas poszukujemy różnych źródeł finansowania miejskich inwestycji - podkreśla prezydent Krzysztof Hildebrandt - Jestem przekonany, że zarówno ul. Staromłyńska, jak i obiekt na BLIZIE zostaną zrealizowane dla mieszkańców.

Zadanie „Budowa ul. Staromłyńskiej w Wejherowie” zaplanowano na lata 2024-2026 i obejmuje budowę tej ulicy o długości 450 m z rondem i odcinkami ul. Wyczółkowskiego, ul. Obrońców Wybrzeża i ul. Weteranów. Powstanie jezdnia o nawierzchni bitumicznej, chodniki, ścieżka rowerowa, zieleń przyuliczna, elementy bezpieczeństwa ruchu, w tym dla osób z niepełnosprawnościami, a także oświetlenie drogowe. Wartość kosztów kwalifikowanych 6,1 mln zł, w tym dotacja celowa 4,88 mln zł.

Zadanie „Budowa terenu rekreacyjno-sportowego przy ul. Dzieci Syberyjskich w Wejherowie” , czyli na tzw. BLIZIE zaplanowano na lata 2024-2025 i obejmuje budowę boiska wielofunkcyjnego, boiska do piłki nożnej, placu zabaw dla dzieci, bieżni okólnej, ścieżki dla rolkarzy, ścieżki zdrowia, budynku magazynowy i WC, miejsc postojowych, utwardzonych ciągów pieszych, zieleni i małej architektury. Wartość kosztów kwalifikowanych 4,79 mln ,zł w tym dotacja celowa 3,12 mln zł.

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wejherowo.naszemiasto.pl Nasze Miasto