Cenny punkt Gryfa w wyjazdowym meczu z ROW 1964 Rybnik

ab
Gryf Wejherowo zremisował w 19. kolejce II ligi z ROW 1964 Rybnik 1:1 i tym samym przerwał serię trzech wyjazdowych porażek z rzędu. Dzięki zdobytemu “oczku” gryfici utrzymali dwupunktową przewagę nad strefą spadkową.

W pierwszej połowie zdecydowanie lepiej na boisku prezentowali się piłkarze ze Śląska. W 21 minucie, po pozornie niegoroźnej wrzutce z autu w pole karne gości, sędzia dopatrzył się przewinienia zawodnika Gryfa. “Jedenastkę” pewnym strzałem pod poprzeczkę na bramkę zamienił Janik dając prowadzenie gospodarzom.

Strzelony gol wyraźnie dodał animuszu piłkarzom z Rybnika, którzy zamierzali pójść za ciosem i rozstrzygnąć losy spotkania jeszcze w pierwszej części. Zaledwie trzy minuty później wynik mógł podwyższyć Mazurek, ale przestrzelił w stuprocentowej sytuacji. Dziesięć minut później gospodarze wypracowali sobie kolejną dogodną sytuacją do strzelenia bramki. Tym razem przed szansą na podwyższenie wyniku stanął Krotofil, ale trafił w dobrze ustawionego Lelenia.

Gryfici “obudzili się” z letargu dopiero w drugiej odsłonie spotkania. Potwierdzeniem tego była bramka wyrównująca zdobyta w 81 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy, piłka spadał pod nogi Sikorskiego, który z bliska “wpakował” ją do bramki rywali.

- Spodziewaliśmy się trudnego meczu i taki też był - mówił Zbigniew Szymkowicz, trener Gryfa Wejherowo. - Rywal od początku narzucił twarde warunki gry. Zarówno nam, jak i piłkarzom z Rybnika bardzo zależało na zainkasowaniu kompletu punktów. Długo w tym spotkaniu nie mogliśmy wejść na właściwe obroty. W drugiej połowie gra w naszym wykonaniu wyglądała już o wiele lepiej. Uważam, że remis jest zasłużonym wynikiem - dodał.

W tabeli Gryf z dorobkiem 20 punktów zajmuje 13 miejsce. Na pierwszym miejscu pozostał Widzew Łódź, który zgromadził 38 "oczek"

ROW 1964 Rybnik - Gryf Wejherowo 1:1 (1:0)
Bramki: Jan Janik (23-karny) - Oskar Sikorski (81)
ROW 1964: Rosa - Janik, Krotofil, Jary, Jaroszewski - Mazurek (90 Rostkowski), Bukowiec, Zawadzki, Koch (79 Dudzik) - Brychlik (65 Spratek), Okuniewicz
Gryf: Leleń - Brzuzy, Kołc, Wicki, Machol (68 Goerke) - Ryk (90 Bury), Koziara (68 Sikorski ), Włodyka, Chwastek - Rogalski, Czychowski

Pozostałe wyniki 19. kolejki:
Skra Częstochowa - Górnik Łęczna 0:0, Radomiak Radom - Ruch Chorzów 2:0, Siarka Tarnobrzeg - GKS Bełchatów 0:1, Pogoń Siedlce - Olimpia Gru-dziądz 3:1, Widzew Łódź - Rozwój Katowice 1:1, Elana Toruń - Znicz Pruszków 5:1, Resovia - Stal Stalowa Wola 1:0, Błękitni Stargard - Olimpia Elbląg

Ostatni trening przed wylotem do Portugalii. Reprezentacja Polski bez Roberta Lewandowskiego odbyła zajęcia w Gdańsku