Dwa złote i srebrny medal wywalczyli karatecy z Wejherowa na międzywojewódzkich zawodach w Tczewie | ZDJĘCIA

Zawodnicy Stowarzyszenia Sportów Walki i Lekkiej Atletyki "SHOTOKAN i L.A. z Wejherowa podczas Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Polskiej Unii Karate w Tczewie wywalczyli dwa złote medale i jeden srebrny. W zawodach wzięło udział około 300 zawodników z 13. klubów.

Stowarzyszenie Sportów Walki i Lekkiej Atletyki "SHOTOKAN i L.A. z Wejherowa reprezentowało pięcioro zawodników. W konkurencji kata złoty medal wywalczyła Maja Wenta i Agata Ziemann, a srebrny - Barbara Brylowska.

Pozostali zawodnicy zaliczyli dobre starty. Emilia Mehring wywalczyła piąte miejsce w kumite indywidualnym.

- Wszyscy medaliści, oraz 5 i 7 miejsca zdobywają punkty w Ministerialnym Programie Sportu Młodzieżowego. Gratulacje dla wszystkich, oraz wytrwałości w systematycznych treningach i w dążeniu do celów w karate - podkreślają Rudolf Simenak i Maria Pieper, trenerzy w wejherowskim klubie.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Polskiej Unii Karate w Tczewie, to najważniejsza impreza w roku dla zawodników z rocznika 2011, 2010 i 2009. Mistrzostwa makroregionu zgromadziły w Tczewie najlepszych zawodników z województwa zachodnio - pomorskiego, pomorskiego, warmińsko - mazurskiego.