Gębalski pogrążył Gryfa Wejherowo. Żółto-czarni przegrali ze Stal Stalową Wolą 0:1

Tomasz Smuga
Ponad 620 km drogi powrotnej ze Stalowej Woli do Wejherowa dla piłkarzy Gryfa nie minęła w najlepszych nastrojach. Na Podkarpaciu żółto-czarni przegrali ze Stalą 0:1. Porażka tym bardziej bolała, że drużyna z Kaszub gola straciła w ostatnich sekundach meczu. Mało tego. Gryfici spotkanie 28. kolejki kończyli w osłabieniu po czerwonej kartce dla Piotra Łysiaka za brutalny faul.

Dla piłkarzy Stali Stalowej Woli był to pierwszy mecz pod wodzą nowego szkoleniowca Janusza Białka i to właśnie zawodnicy gospodarzy pierwsi mieli okazję do strzelenia bramki. W 5 min. po rzucie rożnym bliski szczęścia był Kamil Jonkisz, ale jego strzał zdołał zablokować Łukasz Nadolski. Kwadrans później ponownie Stal stanęła przed szansą na otworzenie wyniku meczu. Tym razem minimalnie pomylił się Bartłomiej Wasiluk. Po dośrodkowaniu z lewej strony pomocnik minimalnie spudłował posyłając futbolówkę po uderzeniu głową obok słupka.

Gryfici objąć prowadzenie w spotkaniu mogli w drugiej części pierwszej połowy. W 28 minucie o mały włos a piłkę do własnej bramki wpakował by Adam Waszkiewicz, a w 43 min. zawodników ze Stalowej Woli uratowała poprzeczka po bezpośrednim zagraniu z rzutu rożnego.

W drugich 45 minutach więcej okazji stworzyli sobie gospodarze, ale znakomicie spisywał się Wiesław Ferra. Od 76 minuty Stali grało się łatwiej, bo za brutalny faul murawę boiska musiał opuścić Piotr Łysiak, który notabene w 72 min. zastąpił Jacka Wicona.

Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów w 93 minucie golkipera Gryfa udało się pokonać Adrianowi Gębalskiemu. Po dośrodkowaniu z prawej strony najwyżej w polu karnym wyskoczył napastnik Stali i bramkarza żółto-czarnych pokonał uderzeniem głową.

Stal Stalowa Wola - Gryf Wejherowo 1:0 (0:0)