Gryf Luziński - informacje

Materiał informacyjny Gminy Luzino

Gmina Luzino szczepi się

10 września br. w Luzinie odbyła się kolejna akcja szczepień przeciwko COVID-19. W „szczepibusie”, który zaparkował przy OSP Luzino w sumie zaszczepiło się 46 osób. Szczepień udzielało Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. W tym dniu akcję szczepień przeciwko koronawirusowi, przy współpracy z Urzędem Gminy Luzino zorganizowała także firma Wikęd w Luzinie, w której ze szczepionki skorzystało w sumie 26 pracowników zakładu.

Serdecznie zapraszamy Państwa na czwartą akcję szczepień, która przeprowadzona zostanie 8 października w godzinach popołudniowych przy OSP w Luzinie. Ponownie zaproponujemy sczepionkę firmy Janssen, ale także Pfizer. Rejestracja nie jest wymagana, ale mile widziana. Jeśli nie chcecie Państwo stać w kolejce, prosimy o telefon pod nr.: 58 678 20 68.

Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 tylko do końca września

Szanowni Mieszkańcy, organizujemy kolejne dyżury Spisowe w Urzędzie Gminy Luzino, w tym nawet do…północy. Taki „maraton” odbędzie się 25 września (sobota) – od godz. 8.00 do 24.00.

Ponadto, wydłużone dyżury będą:

  • 24 września (piątek) – do godz. 19.00
  • 30 września (czwartek) do godz. 19.00

Nie zwlekaj, przyjdź do nas, pomożemy Ci się spisać również w dni robocze w godzinach urzędowania. Pamiętaj, że Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa tylko do końca września.

Stypendia Wójta Gminy Luzino rozdane

Wczoraj, 15 września br. wręczone zostały akty przyznania stypendium Wójta Gminy Luzino. Otrzymało je 8 uczniów z terenu gminy za wybitne osiągnięcia w nauce uzyskane w roku szkolnym 2020/2021. Uroczystość odbyła się w murach luzińskiej biblioteki.

- Gratuluję Wam determinacji Drodzy Stypendyści, ponieważ miniony rok szkolny nie należał do najłatwiejszych - mówił Wójt Gminy Luzino Jarosław Wejer. Wasza mobilizacja do nauki podczas pandemii i zdalnego nauczania zasługuje na szczególne wyróżnienie – dodał wójt.

Stypendia otrzymali: Zofia Brzezińska – uczennica SP w Kębłowie, Agata Klawikowska – uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Jana III Sobieskiego w Wejherowie, Aleksandra Hinz – absolwentka SP nr 2 im. Prof. Gerarda Labudy w Luzinie, Piotr Baranowski – uczeń SP im. Jana Pawła II w Kębłowie, Karolina Plichta – uczennica SP nr 1 im. Lecha Bądkowskiego w Luzinie, Martyna Labuda – absolwentka III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej w Gdyni, Bartosz Potrykus – absolwent SP nr 2 im. prof. Gerarda Labudy w Luzinie oraz Nikodem Socha – uczeń SP nr 2 im. prof. Gerarda Labudy w Luzinie.

Oprawa muzyczna wydarzenia została przygotowana i zaprezentowana przez zespół Eve Quartet, nad którym opiekę artystyczną sprawuje Gminny Ośrodek Kultury w Luzinie.

Bezpłatna mammografia

Zbliża się październik - Miesiąc Świadomości Raka Piersi, w którym obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi, najczęściej diagnozowanym nowotworem u kobiet. Powiedzenie „lepiej zapobiegać niż leczyć” nabiera w tym okresie szczególnego znaczenia.

LUX MED Diagnostyka zaprasza do mobilnej pracowni mammograficznej w miejscowości:

  • Wejherowo – 7 października 2021 w godzinach od 10.00 do 17.15 i 8 października 2021 w godzinach od 8.00 do 15.00 przy Centrum Handlowym „Kaszuby" , ul. I Brygady Pancernej Wojska Polskiego 28
  • Reda – 8 października 2021 w godzinach od 8.00 do 14.00 przy przedszkolu, ul. Łąkowa 27
  • Rumia – 11 października 2021 w godzinach od 10.00 do 17.00 i 12 października 2021 w godzinach od 9.00 do 15.00 przy Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR, ul. A. Mickiewicza 49
  • Luzino – 14 października 2021 w godzinach od 9.00 do 16.00 przy Hali Sportowej, ul. A. Mickiewicza 22
  • Szemud – 15 października 2021 w godzinach od 8.00 do 14.00 przy Wiejskim Ośrodku Kultury, ul. Emila Kwidzińskiego 1

Uprzejmie prosimy o rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na www.mammo.pl/formularz.
Więcej informacji na temat mammografii znajdziecie Państwo na stronie www.mammo.pl.

Tępcz z wyremontowanym placem zabaw dzięki wsparciu PSE!

Z radością informujemy, że wyremontowany zostanie plac zabaw w Tępczu. Inwestycja zostanie zrealizowana dzięki zwycięskiemu projektowi gminy Luzino w ramach dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Na cel przeznaczono 20 tys. złotych netto!

W ramach prac ustawiona zostanie huśtawka i zestaw wspinaczkowy, zostaną również usunięte uszkodzone elementy dotychczasowego sprzętu. Plac zabaw stanie się bezpiecznym miejscem do zabawy najmłodszych mieszkańców gminy Luzino oraz powiatu wejherowskiego. Przestrzeń ułatwi też integrację rodzicom, którzy przychodzą na plac zabaw ze swoimi pociechami.

Program „WzMOCnij swoje otoczenie” wspiera lokalne inicjatywy związane z aktywizacją społeczną, rozwojem wspólnej przestrzeni publicznej, poprawą jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców. Więcej informacji o działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych i programie „WzMOCnij swoje otoczenie” przeczytać można na stronach www.raport.pse.pl i www.wzmocnijotoczenie.pl.

OSP Luzino z nowym sprzętem i umundurowaniem dzięki wsparciu PSE

Ochotnicza Straż Pożarna w Luzinie otrzyma nowy sprzęt i umundurowanie. Zakup będzie możliwy dzięki grantowi przyznanemu jednostce w ramach dobrosąsiedzkiego programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Na cel przeznaczono 20 tys. złotych.

Nowe umundurowanie wpłynie na bezpieczeństwo strażaków w czasie akcji ratowniczych i podniesie komfort ich pracy, a tym samym zwiększy skuteczność prowadzonych. Oprócz tego w ramach dofinansowania zakupiony zostanie stand informacyjny i wyposażenie, które posłuży w organizacji wydarzeń sportowo-pożarniczych. To z kolei przyczyni się do zainteresowania młodzieży tematem bezpiecznego zachowania i nabycia podstawowych umiejętności z zakresu ratownictwa.

Program „WzMOCnij Swoje Otoczenie” to ogólnopolski program grantowy, realizowany przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Konkurs skierowany jest do samorządów i ich jednostek – np. przedszkoli, szkół, bibliotek, czy ośrodków pomocy społecznej, oraz do organizacji pozarządowych, które chcą wprowadzać ważne i długotrwałe zmiany w swoim otoczeniu w jednej z siedmiu następujących obszarów: aktywność fizyczna, bezpieczeństwo, edukacja, rozwój wspólnej przestrzeni publicznej, środowisko naturalne, zdrowie i inne inicjatywy mieszczące się w celach programu.

Dodatkowe informacje o PSE i programie można znaleźć na stronie www.raport.pse.pl oraz www.wzmocnijotoczenie.pl.

Dodaj ogłoszenie