Gryf nadal pozostaje niepokonany na Wzgórzu Wolności

TS
Gryf Orlex Wejherowo nadal, w tym sezonie, pozostaje niepokonany na własnym boisku. W 15. kolejce spotkań III ligi wejherowski klub pokonał Kaszubię Kościerzynę. Zespół Grzegorza Nicińskiego wygrał 1:0. Gola na wagę trzech punktów w końcowych minutach meczu zdobył kapitan żółto-czarnych Piotr Kołc. Natomiast Orkan Rumia stracił punkty w Kartuzach.

Spotkanie rozgrywane na wejherowskim Wzgórzu Wolności do porywającego widowiska nie należało. Głównie z powodu defensywnie nastawionego zespołu gości, którzy za podstawowy cel postawili sobie nie stracić bramki. To udawało im się aż do 85 minuty. Wtedy w polu karnym piłkę przejął Kołc i dzięki oszukaniu zwodem Janusza Kafarskiego, bramkarza Kaszubii posłał piłkę do pustej bramki.

Natomiast podziałem punktów zakończyło się spotkanie pomiędzy Cartusią Kartuzy a Orkanem Rumia. Po golach Borkowskiego z Cartusii i Szwedy z Orkana padł remis 1:1.

Po 15. kolejkach Gryf zajmuje drugie miejsce w tabeli z 34 punktami. Orkan spadł na trzecią lokatę (33 pkt). A liderem III-ligi jest Kotwica Kołobrzeg (36 pkt), która w minionej kolejce pokonała Gwardię Koszalin 1:0.

Gryf Orlex Wejherowo – Kaszubia Kościerzyna 1:0 (0:0)
Bramki: 1:0 – Piotr Kołc (85)
Gryf: Duda – Felisiak, Kochanek, Kostuch, Politowski - Kołc, Kotwica - Krzemiński (56 Tatarczuk), Toporkiewicz, Gicewicz (72 Oleszczuk) - Szudrowicz (56 Wicki)
Kaszubia: Kafarski – Grzywacz, Osłowski, Prokopów, Bieliński - Witomski, Wilma, Domaschke (69 Prądziński), Troka (81 Hadrysiak)– Sarbinowski, Kaszuba

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0