Gryf Wejherowo-Garbarnia Kraków. Na Wzgórzu Wolności padły cztery bramki |FOTO

Tomasz Smuga
Zdobywający doświadczenie w seniorskiej piłce młodzi piłkarze Gryfa Wejherowo nie byli w stanie przeciwstawić się bardziej doświadczonemu zespołowi Garbarni Kraków. W meczu 31. kolki spotkań II ligi na Wzgórzu Wolności żółto-czarni przegrali z krakowską drużyną 0:4.

Asystent trenera Marcin Burkhardt, który po odejściu trenera Łukasz Kowalskiego (z końcem czerwca skończył mu się kontrakt) prowadzi zespół Gryfa Wejherowo w ostatnich kolejkach sezonu, w wyjściowej jedenastce w spotkaniu z Garbarnią Kraków wystawił dziewięciu młodzieżowców. Średnia wieku podstawowego składu gryfitów wyniosła 21 lat. Najmłodszy na murawie był Jakub Kwidziński, który 30 grudnia skończy 17 lat, a najstarszy 40-letni bramkarz WKS-u Wiesław Ferra.

Młodzi piłkarze Gryfa, którzy dopiero zdobywają doświadczenie w seniorskiej piłce nie byli w stanie przeciwstawić się drużynie Garbarni Kraków. Było to już widać w pierwszej połowie. Krakowianie nie pozwalali gryfitom na rozwinięcie skrzydeł. Garbarnia grała szybciej, agresywniej, potrafiła się zastawić, a akcje w jej wykonaniu były składniejsze.

- Widzicie, to jest właśnie seniorska piłka - mówił w trakcie spotkania do swoich rezerwowych piłkarzy Marcin Burkhardt.

Pierwsze 45. minut skończyło się prowadzeniem gości 0:1. Wynik meczy otworzył w 36. minucie Krystian Kujawa po zagraniu piłki z rzutu wolnego. Pozostałe trzy bramki przyjezdni również zdobyli po stałych fragmentach gry. W 61. min. po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najwyżej do piłki wyskoczył Marek Masiuda i pokonał Wiesława Ferrę. Na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry arbiter główny podyktował "jedenastkę" dla Garbarni. Rzut karny wykorzystał Jakub Kowalski, a wynik meczu w 90. min. ustalił Donatas Nakrošius. Po wrzutce z rzutu rożnego pomocnik krakowian zdobył gola po uderzeniu głową.

Do zakończenia sezonu pozostały jeszcze trzy kolejki. Gryf z 14. punktami zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.

Gryf Wejherowo - Garbarnia Kraków 0:4 (0:1)
Bramki:
0:1 Krystian Kujawa (36), 0:2 Marek Masiuda (61), 0:3 Jakub Kowalski (86 - karny), 0:4 Donatas Nakrošius (90)
Gryf: Ferra - Jahn, Sikorski, Godlewski, Pek, Sławek, Kwidziński, Pilarski (80 Mycio), Poręba (59 Sroka), Przygoda (84 Kreft), Baranowski (66 Kwidziński)
Garbarnia: Kozioł - Kowalski, Kujawa, Masiuda, Mruk, Marszalik (90 Kardas), Szewczyk (87 Wyjadłowski), Nakrošius, Kołbon, Serafin (89 Surmiak), Feliks (87 Radwanek)