Gryf Wejherowo imponuje formą w meczach sparingowych

ab
Żółto-czarni błyszczą formą w meczach sparingowych. Gryf Wejherowo w kolejnym spotkaniu kontrolnym bezbramkowo zremisował ze spadkowiczem z Ekstraklasy, Sandecją Nowy Sącz.

Gryfici nie zwalniają tempa i wciąż podtrzymują dobrą formę z końcówki rundy jesiennej. W swoim piątym sparingowym spotkaniu w tym roku bezbramkowo zremisowali z pierwszoligową Sandecją Nowy Sącz.

Mimo, iż był to tylko sparing, to mecz od początku rozgrywany był w dobrym, szybkim tempie. Gryfici od pierwszych minut narzucili swoje warunki gry stwarzając sobie wiele doskonałych sytuacji podbramkowych. Ich przewaga była widoczna zwłaszcza w pierwszej połowie, gdy żółto-czarni grali pierwszym składem.

W drugiej części spotkania, pomimo dziewięciu zmian, gryfici nadal niczym nie ustępowali renomowanemu rywalowi. Mecz, który został rozegrany we Władysławowie, ostatecznie zakończył się bezbramkowym remisem.

- Jak na razie jestem bardzo zadowolony z efektów obozu przygotowawczego. Gra naszych zawodników wygląda bardzo dobrze i obiecująco. Choć to tylko sparingi, to takie rezultaty pozwalają z optymizmem patrzeć na dalsze przygotowania - mówi Zbigniew Szymkowicz, trener Gryfa Wejherowo.

Skład Gryfa w meczu z Sandecją:
(I połowa): Dawid Leleń - Paweł Brzuzy, Piotr Kołc, Krzysztof Wicki, Mateusz Goerke - Przemysław Macierzyński, Maciej Koziara, Łukasz Pietroń, Oskar Ryk - Dawid Rogalski, Robert Chwastek
(II połowa): Wiesław Ferra - Mateusz Goerke, Grzegorz Gulczyński, Adrian Liberacki, Fabian Kątny - Adrian Machol, Oskar Sikorski, Paweł Ewertowski, Przemysław Macierzyński (65 Oskar Ryk) - Paweł Czychowski, Mateusz Węsierski.

Przypomnijmy, że wcześniej żołto-czarni, w ramach przygotowań do rundy wiosennej II ligi, odbyli cztery mecze kontrolne. Ich pierwszym przeciwnikiem był czwartoligowy GKS Przodkowo, z którym wygrali 3:2 po bramkach Pawła Czychowskiego (43, 50) i Dawida Rogalskiego (87). Następnie zremisowali z pierwszoligową Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 1:1. Gola dla żółto-czarnych strzelił Robert Chwastek.

Wejherowscy piłkarze ostre strzelanie urządzili sobie w meczu z trzecioligową Wierzycą Pelplin wygrywając aż 6:0. W tym spotkaniu w drugiej połowie klasycznego hat-tricka zaliczył Robert Chwastek. Sposobu na dobrze grających gryfitów nie znaleźli również piłkarze Gryfa Słupsk, którzy przegrali z żółto-czarnymi 0:1.

Przed rozpoczęciem rundy wiosennej piłkarze z Wejherowa zagrają jeszcze trzy mecze kontrolne z: Olimpią Elbląg (9 lutego, godz. 12), Kotwicą Kołobrzeg (16 lutego) oraz Radunią Stężyca (23 lutego). Rozpoczęcie rundy wiosennej II ligi zaplanowano na weekend 2-3 marca.

United latem dokonają ogromnych zakupów? Menadżer "Czerwonych Diabłów" ma dostać 200 milionów funtów na transfery (napisy)