Gryf Wejherowo - Kotwica Kołobrzeg. Żółto-czarni wygrali 3:0. Dwa gole strzelili młodzieżowcy

Jeżeli to nie był najlepszy, to jeden z lepszych spotkań rozegranych przez piłkarzy WKS Gryfa Wejherowo w dobiegającym już końca sezonowi 2020/2021 w III lidzie. W meczu 33. kolejki żółto-czarni na Wzgórzu Wolności pokonali Kotwicę Kołobrzeg 3:0. Dwie bramki strzelili młodzieżowcy.

Reprezentacji Włoch i WKS Gryfa Wejherowo choćby tylko pod względem piłkarskim nie ma co porównywać. Ale tak jak Squadra Azzurra, która w meczu otwarcia Mistrzostw Europy UEFA EURO 2020 pokonała zdecydowanie i zasłużenie Turcję 3:0, tak również piłkarze żółto-czarnych mogli być z siebie zadowolonych ze swojego występu przeciwko Kotwicy Kołobrzeg.

Pierwszą poważną okazję bramkową podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego mieli około 23 minuty. Kacper Wiśniewski przedarł się z futbolówką lewą stroną i dośrodkował. Najwyżej do piłki wyskoczył Przemysław Trytko. Jednak futbolówka po jego uderzeniu przeleciała nad poprzeczką.

Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Napastnik gryfitów więcej szczęścia miał w 28. minucie. Po wrzuceniu piłki z rzutu wolnego przez Wiśniewskiego, niepewnie interweniował bramkarz Kotwicy Jakub Trojanowski. Piłka odbiła się od Trytki i zatrzepotała w siatce bramki.

Po zmianie stron ponownie powody do radości wejherowianie mieli w 61. minucie. Na 2:0 prowadzenie podwyższył 17-letni Jakub Kwidziński. Wynik meczu ustalił w 77. min. rezerwowy 20-letni Kamil Schlass. Pomocnik wygrał pojedynek z defensorem Kotwicy i posłał futbolówkę między nogami bramkarza przyjezdnych.

Kibice puścili race

Dodajmy, że w drugiej połowie na kilka minut spotkanie zostało wstrzymane. Niektórzy kibice wywiesili transparent "Jak spadać to z hukiem" i odpalili race dymne. Musiała interweniować policja.

Chociaż żółto-czarni dopisali sobie do tabeli trzy punkty, to niestety już wcześniej stracili szansę na utrzymanie. Gryf z dorobkiem 33. punktów zajmują 19. miejsce. Do końca sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki: z Sokołem Kleczew (17 czerwca w Wejherowie) oraz Bałtykiem Koszalin (26 czerwca w Koszalinie).