Gryf Wejherowo - Legionovia Legionowo 1:1. Dramatyczny mecz na Wzgórzu Wolności [zdjęcia]

W zaległym meczu 12. kolejki Gryf Wejherowo zremisował z Legionovią Legionowo 1:1. Chociaż żółto-czarni od 20 minuty przegrywali 0:1, to gola na wagę jednego punktu strzelili w doliczonym czasie gry.

W pierwszej połowie mecz miał dosyć szybkie tempo. Gryfici jak najszybciej chcieli strzelić bramkę dającą im prowadzenie, ale to jednak drużyna przyjezdnych otworzyła wynik spotkania.

W 20 minucie po zespołowej akcji Legionovii Legionowo na listę strzelców wpisał się Przemysław Rybkiewicz. I tak naprawdę była to jedna z nielicznych i ciekawszych podbramkowych akcji.

Po zmianie stron gospodarze oblężyli bramkę gości. W 50 min. przed szansą stanął Piotr Kołc, ale strzał z sześciu metrów obronił Dominik Pusek. Kapitan Gryfa kolejną okazję miał 180 sekund później. Ale i tym razem nie udało mu się zaskoczyć golkipera Legionovii bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego. Bliscy zdobycia wyrównującego gola byli też Michał Trąbka i Hieronim Gierszewski. Ale piłkarzom po swoich strzałach udało się jedynie wywalczyć rzuty rożne.

Gorąco pod bramką Legionovii ponownie zrobiło się po 70 minucie. Najpierw z przewrotki Puska próbował zaskoczyć Jacek Wicon, a chwilę później trochę szczęścia zabrakło Kołcowi. Futbolówkę przed linią bramkową zdołał wybić jeden z defensorów gości. Żółto-czarni jeszcze w końcówce meczu mogli odwrócić jego losy, ale z siedmiu metrów w słupek trafił Hieronim Gierszewski.

Mimo tego, że bramka rywali była jak zaczarowana, Gryf do ostatniego gwizdka walczył chociażby o remis. Ich upór został doceniony w 94 minucie. Po rzucie rożnym wyrównującego gola zdobył Michał Trąbka.