Gryf Wejherowo - Legionovia Legionowo 2:1| ZDJĘCIA

Joanna Kielas
Mecz Gryf Wejherowo - Legionovia Legionowo
Mecz Gryf Wejherowo - Legionovia Legionowo Fot. J. Kielas
Gryf Wejherowo - Legionovia Legionowo 2:1. Wygrana żółto-czarnych na własnym boisku po trudnym meczu z Legionovią. Choć to goście byli częściej przy piłce, wejherowianie okazali się skuteczniejsi w zdobywaniu bramki przeciwnika.

Gryf Wejherowo - Legionovia Legionowo 2:1. Od początku meczu więcej przy piłce byli piłkarze gości, prowadząc głównie rozgrywkę na polu gospodarzy. Strzałów na bramkę Gryfa ze strony Legionovii nie było sporo, choć wyraźnie prowadzili. Niewykorzystana przewaga szybko zemściła się,bo jeszcze przed końcem pierwszej połowy gryfici zdobyli pierwszego gola, po kapitalnej akcji Przemysława Mońki.

Druga połowa od początku przebiegała w szybszym tempie, niż pierwsza. Legionovia dość szybko odpowiedziała na gola Gryfa, zdobywając wyrównującą bramkę, a jej autorem był Ivan Jovanović. Niedługo później nastąpiła riposta Gryfa. W bramkę trafił Dawid Ciechański, ustanawiając tym samym wynik spotkania.