Gryf Wejherowo lepszy od Nadwiślana Góra. Żółto-czarni nadal bez porażki!

archiwum NM
Gryf Wejherowo lepszy od Nadwiślana Góra. Żółto-czarni nadal bez porażki! Po 4. kolejkach wejherowska drużyna jest jedną z trzech II-ligowych drużyn, która jeszcze nie doznała goryczy przegranej.

Gryf Wejherowo nadal pozostaje niepokonaną drużyną na II-ligowych boiskach. Tym razem podopieczni trenera Tomasza Kotwicy wywieźli cenne trzy punkty z Góry. Miejscowy Nadwiślan pokonali 3:2.
Przed rozpoczęciem spotkania 4. kolejki II-ligi na „papierze” za faworyta można było uznać beniaminka z Wejherowa. Gryf w poprzednich meczach wywalczył 5 punktów, natomiast Nadwiślan zaledwie 1 pkt.

W pierwszych minutach spotkania z zespołem z Góry gryfici potwierdzili przedmeczowe spekulacje. Już w 9. minucie na prowadzenie Gryfa wyprowadził Filip Sosnowski, który zdobył gola po zagraniu Grzegorza Gicewicza z rzutu wolnego. Niestety, potem dwukrotnie do głosu doszli gospodarze, jeszcze przed przerwą wychodząc na prowadzenie 2:1.

Nadzieję wśród wejherowian rozbudził Maciej Osłowski. Do wyrównania doprowadził w 70. minucie bezpośrednim uderzeniem z wolnego. Gryfici poszli dalej za ciosem i niecały kwadrans później zdobyli – jak się później okazało – gola na wagę zwycięstwa. Mocnym uderzeniem z okolic 20 m popisał się Mateusz Kuzimski nie dając większych szans bramkarzowi Nadwiślana. Gospodarze próbowali jeszcze powalczyć chociaż o jeden punkt. Ale ta sztuka już im się nie udała. Największą szansę mieli w doliczonym czasie gry. Jednak po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Artur Pląskowski uderzeniem głową posłał futbolówkę nad poprzeczką bramki.

Piłkarze Gryfa nie mają teraz dużo czasu na zregenerowanie sił, bo już w najbliższą środę 26 sierpnia czeka ich kolejne ligowe starcie. Na Wzgórzu Wolności podejmą Radomiak Radom.

Nadwiślan Góra – Gryf Wejherowo 2:3 (2:1)
Bramki: 0:1 – Filip Sosnowski, 1:1 – Sławomir Musiolik, 1:2 – Tomasz Matysek, 2:2 – Maciej Osłowski (70), 2:3 – Mateusz Kuzimski (84)
Nadwiślan: Loska- Grzesik, Bedronka, Pluta, Kocerba – Tront (79 Ziętarski), Kaszok, Musiolik, Matysek(75 Ogrocki) – Kowalczyk (81 Wójcik), Pląskowski
Gryf: Ferra – Kowalski (67 Rzepa), Kostuch, Skwiercz, Osłowski – Sosnowski, Klimczak (90+2 Szur), Wicon (46 Kuzimski), Kołc, Gicewicz – Wicki (89 Czoska)