Gryf Wejherowo na Wzgórzu Wolności podejmie Znicz Pruszków

Tomasz Smuga
Mecz Gryfa Wejherowo ze Zniczem Pruszków zakończy 22. kolejkę spotkań II ligi. Drużyny o zwycięstwo powalczą w niedzielę, 8 marca, na wejherowskim Wzgórzu Wolności. Pierwszy gwizdek sędziego zabrzmi o godz. 14.

Po zmianach kadrowych, które miały miejsce w kadrze Gryfa Wejherowo w zimowej przerwie, to w drugiej części sezonu trener wejherowian Łukasz Kowalski będzie dawał szansę gry wychowankom WKS-u. Młodzi gryfici pierwszą okazję do zaprezentowania swoich umiejętności mieli w inauguracyjnym spotkaniu, z którego jednak piłkarze z grodu Wejhera nie mogli być zadowoleni. Na wyjeździe przegrali z Resovią aż 0:6. Dodajmy, że w tym meczu w barwach Gryfa na murawie boiska pojawiło się łącznie 9 piłkarzy, którzy mieli "na karku" 21 lub mniej lat. Najmłodszym z nich był 16-letni napastnik Nikodem Sroka (2 maja skończy 17 lat).

- Co do podsumowania samego meczu to 3:0 do przerwy i 3:0 po przerwie. Do tego jeszcze kilka niewykorzystanych sytuacji przez Resovię. Wynik mógłby być wyższy. Na tyle ile byliśmy w stanie, na tyle przeciwdziałaliśmy. Tak po prostu wyglądamy i tyle byliśmy w stanie zrobić. Na ostatnie minuty wpuściliśmy naszych żelaznych rezerwowych z 2003 rocznika. Nie narzekam. Takim arsenałem dysponujemy i gramy tym na co nas stać – mówił na pomeczowej konferencji prasowej Łukasz Kowalski, trener Gryfa.

Żółto-czarni jeśli marzą o pozostaniu na drugoligowym szczeblu nie mogą już sobie pozwalać na takie porażki. Gryf do miejsca gwarantującego utrzymanie traci 14. punktów. A do rozegrania pozostało jeszcze tylko albo aż 13. kolejek.

W Dzień Kobiet, 8 marca, o godz. 14 na Wzgórzu Wolności WKS podejmie Znicz Pruszków. Zawodnicy Piotra Mosóra to aktualnie 9-ty zespół tabeli. Drugą część sezonu Znicz zaczął od wygranej z Pogonią Siedlce 2:1. Dla żółto-czarnych będzie to też okazja do rewanżu za porażkę z rundy jesiennej. Wówczas w Pruszkowie Znicz wygrał 2:1.Tamto spotkanie z obecnego składu Gryfa pamięta 6-ciu piłkarzy.